Ze świata

Google podpowiada Świętemu Mikołajowi. Oto lista najczęściej wyszukiwanych zabawek w sieci

Ze świata

Święty Mikołaj ma z czego wybierać

Google przygotował listę 10 najczęściej wyszukiwanych zabawek w jego wyszukiwarce. To pewien wyznacznik tego, co rodzice będą kupować dzieciom na gwiazdkę - pisze CNN Money.

1. American Girl. Ma prawie 46 cm wysokości i jest najbardziej popularną zabawką w sieci. Lalka wyprodukowana przez Mattel była najczęściej wyszukiwaną zabawką w listopadzie. Google nie precyzuje, która z American Girl - Addy, Caroline, a może Josefina - otrzymała najwięcej kliknięć. Ale tegoroczną "Dziewczyną roku" - jak pisze CNN Money - jest Isabelle Palmer, określana jako "inspirująca tancerka z błyszczącymi, piwnymi oczami". Kosztuje 120 dolarów lub 134 dolary, jeżeli ma przebite uszy. 2. My Little Pony. Kolorowe kucyki firmowane przez Hasbro zajęły drugie miejsce w wyszukiwaniach w Google w ub. miesiącu. Jedna figurka kosztuje 4,99 dolarów. Za cały zestaw trzeba zapłacić 39,99 dolarów.

3. Psi Patrol. Szczeniaki z kanadyjskiego serialu animowanego "Psi patrol" są hitem w internecie. Zestaw sześciorga bohaterskich piesków, które niosą pomoc potrzebującym, kosztuje 39,99 dolarów.

4. Lego Friends. Linia zabawek Lego, przeznaczona dla dziewczynek do lat 5, to odpowiedź duńskiego przedsiębiorstwa na zarzuty, że w swojej ofercie posiada za mało zabawek dedykowanych tej grupie. Hitem sprzedażowym jest zestaw "Centrum handlowe". Kosztuje ok. 100 dolarów.

5. Ouija Boards. Święta Bożego Narodzenia nie mogą być straszne. Ale nie mówcie tego osobom poszukującym w sieci gry Ouija Boards. Boom na tą planszówkę rozpoczął się 24 października, kiedy swoją premierę miał film "Ouija" (znany w Polsce pod tytułem "Diabelska plansza") - niskobudżetowy horror na licencji Hasbro. Film zdobył uznanie głównie wśród nastolatków, którzy teraz chętnie sięgają po grę. Można ją kupić już za 19,99 dolarów.

6. Świnka Peppa. Brytyjska kreskówka, opowiadająca codzienne życie antropomorficznej świnki Peppy, bawi najmłodszych już od 10 lat. Świnka Peppa firmuje swoim znakiem pluszaki, książki i figurki, a ich ceny wahają się od 10 do ponad 40 dolarów.

7. Shopkins. Nigdy nie jest za wcześnie, aby rozpocząć naukę o zakupach. Zabawki Shopkins przedstawiają figurki produktów spożywczych, a także zakupowe akcesoria takie jak koszyki, torby i wózki. Przeznaczone są dla dzieci od lat pięciu. Podstawowy zestaw kosztuje 24,99 dolarów.

8. Nerf. Nerf jest marką zabawek stworzoną przez Parker Brothers, która obecnie jest własnością Hasbro. Większość zabawek Nerf to różnego rodzaju broń, która strzela amunicją wykonaną z pianki. Największą popularnością cieszą się "miotacze", które wystrzeliwują "amunicję" na odległość nawet 23 metrów. Na taką zabawkę trzeba wydać ok. 24 dolary.

9. Dom marzeń Barbie. Barbie może żyć "na bogato" w domu marzeń za około 150 dolarów. Trzypiętrowy dom w kalifornijskim Malibu ma windę, kominek i jacuzzi. W kuchni znajdziemy urządzenia ze stali nierdzewnej. Nieruchomość słynnej lalki ma aż 76 cm wysokości.

10. Dinozaur Zoomer. Ten dinozaur to interaktywna zabawka na baterie dla dzieci od lat pięciu. Porusza się na dwóch kółkach i posiada zdolność wyrażania emocji: denerwuje się lub ekscytuje w zależności od tego jak się nim opiekujemy. Wydaje też różne dźwięki, łącznie z bekaniem i puszczaniem bąków. A wszytko to za niecałe 80 dolarów.

Autor: tol / Źródło: CNN Money

Raporty:
Pozostałe wiadomości