TVN24 Biznes | Ze świata

Elon Musk w figlarnym nastroju. "Następnie kupuję Coca-Colę"

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
kris/ams
Źródło:
Bloomberg

Następnie kupuję Coca-Colę, żeby z powrotem dodać do niej kokainę - napisał na Twitterze Elon Musk. To nie pierwszy żart najbogatszego człowieka na świecie, który może się ziścić. Kilka lat temu Musk żartował sobie również z przejęcia Twittera, co w tym tygodniu stało się faktem.

Muskowi w tym tygodniu udało się kupić Twittera za ok. 44 miliardy dolarów. Teraz ekscentryczny miliarder zażartował sobie na platformie o nowym potencjalnym przejęciu.

Musk o kupnie Coca-Coli

"Następnie kupuję Coca-Colę, aby z powrotem dodać do niej kokainę" - napisał na Twitterze.

W ten sposób odniósł się do oryginalnej receptury napoju, który został wprowadzony na rynek w 1886 roku jako tonik na różne dolegliwości. "New York Times" w artykule z 1988 roku na temat Coca-Coli pisał, że kokaina była początkowo zawarta w napoju, ale została wyeliminowana jeszcze w XIX wieku.

Musk 5 lat temu żartował o kupnie Twittera

Bloomberg wskazał, że Muskowi może nie być łatwo zrealizować swoją ostatnią fantazję, gdyż wielkość producenta napojów sprawia, że ​​Twitter wygląda przy nim jak płotka. Kapitalizacja rynkowa Coca-Coli to 284 miliardy dolarów. Agencja podała też, że według szacunków fortuna szefa Tesli to 253 miliardy dolarów.

"Mimo to lepiej nie spisywać na straty człowieka, który stworzył największą na świecie firmę produkującą samochody elektryczne i jest na dobrej drodze do wysłania ludzi na Marsa. Po raz pierwszy żartował o kupowaniu Twittera w 2017 roku w wymianie na platformie z komikiem Davem Smithem. I spójrzmy, gdzie jesteśmy teraz" - podkreślił Bloomberg.

Najbogatszy człowiek świata i Twitter

Musk jest regularnym użytkownikiem Twittera i posiada ponad 87 milionów obserwujących. 

Według Bloomberg Billionaires Index szacowany majątek Elona Muska wynosi 253 mld dolarów. Jest on zdecydowanym liderem listy najbogatszych osób na świecie. Bloomberg Billionaires Index to ranking najbogatszych ludzi na świecie. Jest on aktualizowany każdego dnia po zakończeniu notowań na nowojorskiej giełdzie.

Drugi jest Jeff Bezos z majątkiem wycenianym na 162 mld dolarów. Na najniższym stopniu podium znajduje się Bernard Arnault, prezes koncernu LVMH - 134 mld dolarów.

Elon MuskAl Drago/Bloomberg/Getty Images

Elon Musk - kim jest?

Musk, amerykański biznesmen pochodzący z RPA, jest współzałożycielem lub założycielem takich firm jak PayPal, SpaceX, Tesla, Neuralink i Boring Company. Obecnie jest dyrektorem generalnym SpaceX oraz Tesli.

We wrześniu 2021 roku firma SpaceX zapisała się w historii po sukcesie pierwszej misji kosmicznej, której załoga składała się z samych cywilów. Jednym z pasażerów była też osoba, która w dzieciństwie chorowała na nowotwór i wygrała walkę z chorobą. SpaceX zawarła też kontrakt z NASA opiewający na 3 mld dolarów na skonstruowanie lądownika księżycowego najnowszej generacji.

Musk oświadczył, że jego drugie przedsiębiorstwo, Tesla, będzie kontynuować wspieranie rozwoju technologii przez opracowanie humanoidalnego robota posługującego się sztuczną inteligencją nazwanego "Tesla Bot" lub "Optimus".

ZOBACZ TEŻ >> Mama Elona Muska opowiada, jak go wychowywała: nie sprawdzałam mu pracy domowej, nie mówiłam, co ma studiować Elon Musk o swoim życiu: w tej chwili nie mam nawet własnego mieszkania

Zaślepka materiału TVN24GO
Film dokumentalny: Gwiezdne wojny miliarderów
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/ams

Źródło: Bloomberg

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości