Duda spotkał się z przedstawicielami "wielkich funduszy". Zachęcał do inwestowania

Ze świata

Grzegorz Jakubowski / KPRPPrezydent Duda na spotkaniu z przedstawicielami funduszy inwestycyjnych

Do długoterminowych inwestycji w polską infrastrukturę oraz w region Trójmorza zachęcał w środę w Nowym Jorku przedstawicieli funduszy inwestycyjnych prezydent Andrzej Duda - poinformował szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

Rozmowa z reprezentantami kilkunastu wielkich funduszy trwała przez około godzinę. Szczerski podkreślił, że fundusze, z których przedstawicielami spotkał się prezydent, zarządzają portfelem środków liczonym w setki miliardów dolarów. - Niektórzy z dyrektorów na to spotkanie przylecieli specjalnie z tak daleka jak Pekin czy Australia - zaznaczył szef Gabinetu Prezydenta RP. Poinformował, że prezydent zachęcał fundusze przede wszystkim do długoterminowych inwestycji w polską infrastrukturę oraz w region Trójmorza, przedstawiając solidne podstawy naszego wzrostu gospodarczego.

Tematy dyskusji

Dyskusja dotyczyła także kwestii polskiej strategii bezpieczeństwa energetycznego i dywersyfikacji dostaw gazu w tym importu LNG z USA, rozwoju nowoczesnych technologii i współpracy w tej dziedzinie oraz prawnych uwarunkowań inwestowania w Polsce – poinformował Szczerski. Jak zaznaczył, rozmówcy byli również zainteresowani sytuacją w Unii Europejskiej oraz przyszłością wspólnego rynku po Brexicie. - Rozmowa była bardzo udana, miała biznesowy charakter – dodał Szczerski.

Autor: tol/ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Grzegorz Jakubowski / KPRP