Ponad połowa lotów odwołana, możliwe zakłócenia w transporcie publicznym

Autor:
jr/ToL
Źródło:
PAP
Brytyjscy kolejarze zapowiadają strajki
Brytyjscy kolejarze zapowiadają strajkiReuters Archive
wideo 2/4
Reuters ArchiveBrytyjscy kolejarze zapowiadają strajki

60 procent połączeń lotniczych z lotniska Zaventem w Brukseli zostanie odwołanych w piątek z powodu ogólnokrajowej demonstracji związków zawodowych - poinformował dziennik "Het Laatste Nieuws". Należy spodziewać się również utrudnień w transporcie publicznym w całym kraju.

Na piątek zaplanowany został ogólnokrajowy protest trzech związków zawodowych i Bruksela spodziewa się tego dnia kilkudziesięciu tysięcy manifestantów, którzy będą demonstrować w centrum stolicy, informuje "HLN". Gazeta ostrzega, że w piątek w największych miastach kraju kursować będzie najwyżej połowa tramwajów i autobusów.

Możliwe zakłócenia w transporcie publicznym

Ponieważ demonstracja odbędzie się w samym sercu Brukseli, stołeczna firma transportowa STIB spodziewa się zakłóceń spowodowanych z jednej strony nieobecnością personelu, a z drugiej objazdami. Demonstracja dotknie także stołeczne lotnisko Zaventem, które zapowiedziało odwołanie 60 proc. z planowanych czterystu lotów. - Odwołania są konieczne, aby uniknąć chaosu i zapewnić bezpieczeństwo – powiedziała rzeczniczka lotniska Ihsane Chioua Lekhli, cytowana w "HLN". Rzeczniczka radzi odlatującym w piątek podróżnym, aby ograniczyli bagaż do minimum oraz wzięli pod uwagę możliwe zakłócenia w transporcie publicznym.

Jak informuje portal VRT Nws przed możliwymi zakłóceniami ostrzega także port lotniczy Charleroi i w specjalnym komunikacie prosi, aby pasażerowie przybyli na lotnisko na trzy godziny przed odlotem. Związki protestują, ponieważ nie mogą osiągnąć porozumienia płacowego z rządem premiera Aleksandra De Croo.

Czytaj też: "Poważne zakłócenia" w Wielkiej Brytanii. Oświadczenie linii lotniczej

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:jr/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości