British Airways odwołują ponad 10 tysięcy lotów

Autor:
kris/ToL
Źródło:
PAP
Wakacje 2022. Jakub Porada o cenach biletów lotniczych
Wakacje 2022. Jakub Porada o cenach biletów lotniczychTVN24
wideo 2/5
TVN24Wakacje 2022. Jakub Porada o cenach biletów lotniczych

British Airways odwołują kolejne 629 lotów z i na londyńskie lotnisko Heathrow do końca października. Linie lotnicze podały także, że odwołanych zostanie około 10 tysięcy innych połączeń w sezonie zimowym - od końca października do marca 2023 roku.

Odwołania dotyczą przede wszystkim krótkich tras - krajowych i europejskich, przy czym jak zapewnia przewoźnik, w większości przypadków skasowane zostaną połącznia na tych trasach, które są obsługiwane przez inne linie.

Według British Airways, ma to na celu zminimalizowanie zakłóceń w sezonie zimowym, w tym zwłaszcza na kluczowych trasach wakacyjnych w ostatnim tygodniu października, gdy w większości szkół Anglii trwa przerwa w połowie semestru.

British Airways odwołują kolejne loty

Linie British Airways w największym stopniu odczuwają skutki problemów kadrowych na Heathrow, które powstały w efekcie tego, że w czasie pandemii COVID-19 ograniczono zatrudnienie, a gdy po zniesieniu restrykcji w podróżach popyt powrócił do dawnego poziomu, okazało się, że brakuje pracowników do obsługi biletowo-bagażowej, ochrony czy sprzątania.

Aby opanować sytuację władze Heathrow wprowadziły kilka tygodni temu limit 100 tys. odlatujących pasażerów dziennie. Początkowo miał on obowiązywać do 11 września, ale tydzień temu został przedłużony do 29 października.

Aby uniknąć przekroczenia swojego udziału w tym limicie 100 tys. pasażerów British Airways na początku sierpnia wstrzymały na dwa tygodnie sprzedaż biletów na loty krótkodystansowe z Heathrow. Brytyjski przewoźnik już wcześniej skasował z rozkładu na okres od kwietnia do października ok. 30 tys. lotów.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: BasPhoto / Shutterstock

Pozostałe wiadomości