Zbieraj paragony i wygraj samochód. Ruszają przygotowania do superloterii

Z kraju

tvn24Loteria ruszy 1 października 2015 roku

Ministerstwo Finansów podpisało umowę ws. przygotowania i obsługi Loterii Paragonowej; pierwsze losowanie nagród odbędzie się w listopadzie br. - poinformowało w środę w komunikacie Ministerstwo Finansów. Będzie można wygrać m.in. samochody.

MF podało w komunikacie, że loteria ruszy 1 października 2015 r., a pierwsze losowania nagród odbędą się w listopadzie. Taki harmonogram przewiduje umowa na przygotowanie i urządzenie Loterii Paragonowej oraz jej kompleksową obsługę, którą resort finansów podpisał z konsorcjum spółek Unique One oraz Nuorder.

Forma podziękowania

- Wierzę, że loteria okaże się sukcesem i będzie cieszyć się dużym społecznym zainteresowaniem, bo propaguje takie wartości jak uczciwość i współodpowiedzialność za państwo. Jej cel jest prosty - chcemy uświadomić Polakom jak ważna jest ich rola w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego. Loteria to forma podziękowania za ich codzienny pozytywny wkład oraz promocja idei uczciwej konkurencji - powiedziała cytowana w komunikacie wiceminister finansów i pełnomocnik rządu ds. informacji i edukacji finansowej Izabela Leszczyna. Organizując Loterię Paragonową, resort finansów chce zachęcić do brania paragonów. W loterii będzie mógł wziąć udział każdy, kto skończył 18 lat, rejestrując na specjalnej stronie internetowej paragon fiskalny wystawiony na kwotę co najmniej 10 zł. Losowanie nagród planowane jest raz w miesiącu. Co miesiąc do wygrania będzie nagroda główna – samochód osobowy Opel Astra oraz notebooki i tablety.

Nagroda specjalna

"Przewidziano też tablety dla przedsiębiorców, którzy wystawili zwycięski paragon premiowany nagrodą główną. Dodatkowo raz na kwartał odbędzie się losowanie spośród paragonów pochodzących z premiowanej branży. Nagrodami specjalnymi w tych losowaniach będą Ople Insignia" - napisano w komunikacie. Zgodnie z informacjami MF konsorcjum ma trzy pełne kalendarzowe miesiące na przygotowanie i uruchomienie Loterii Paragonowej, licząc od podpisania umowy. "Wykonawca loterii będzie odpowiedzialny za jej zorganizowanie i prowadzenie, w tym m.in. zakup nagród, zaprojektowanie i utrzymanie strony internetowej loterii, zorganizowanie profesjonalnej linii telefonicznej help-desk oraz przeprowadzenie kampanii promocyjnej loterii" - wyjaśniono. Za swoją pracę konsorcjum zainkasuje 7 mln 397 tys. 632,22 zł brutto.

Loteria podatkowa to nie tylko polski pomysł.

Autor: tol / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24