Morawiecki na zakupach. "Były bardzo tanie, za tanie"

Z kraju

Zakupy wicepremieratvn24
wideo 2/6

Sok za 50 groszy, chipsy i czekolada za złotówkę, a wafelki za 2 złote. Nic dziwnego, że na takie zakupy podczas trwającego w Rzeszowie Kongresu 590 skusił się nawet Mateusz Morawiecki. - Były bardzo tanie, za tanie - przyznał wicepremier. Skąd te niskie ceny? Tłumaczymy.

Wicepremier Morawiecki bierze udział w odbywającym się w Rzeszowie gospodarczym Kongresie 590. Wczoraj w przerwie między eksperckimi panelami, ogłaszaniem planów rządu i wywiadami z dziennikarzami minister postanowił zrobić zakupy.

Widok jednej z najważniejszych osób w państwie krążącej z plastikowym koszykiem pomiędzy półkami to nie codzienność, więc zdjęcia Morawieckiego lotem błyskawicy obiegły media społecznościowe. Tym bardziej, że uwagę internautów zwrócił jeden szczegół - ceny produktów, które kupował. Były więcej niż okazyjne, niższe nawet o kilkadziesiąt procent od cen, które na co dzień spotykamy w sklepach. Za większość produktów takich jak czekolada, woda, soki, chipsy czy wafelki trzeba bowiem zapłacić zaledwie złotówkę lub 50 groszy. Internauci kpili, że Morawiecki wziął udział w ustawce i porównywali jego zakupy do wizyt dygnitarzy, przed którymi malowano trawę na zielono.

Stoisko - nie sklep

Prawda o supertanich zakupach wicepremiera jest jednak inna. Morawiecki kupował bowiem nie w normalnym sklepie, ale na specjalnym stoisku sieci Lewiatan, która w ten sposób promowała się podczas kongresu. Takie promocyjne stanowiska podczas dużych wydarzeń nie są niczym wyjątkowym. Np. uczestnicy Forum Ekonomicznego w Krynicy mogli kilka lat temu zrobić zakupy w specjalnie przygotowanej Biedronce, a goście wrocławskich World Games - w Kauflandzie.

Zapytany dziś przez nas o wczorajsze zakupy, Morawiecki przyznał, że wie, iż były "bardzo tanie, za tanie".

Pytany, czy jest szansa, aby podobne ceny obowiązywały w sklepach, odpowiedział: - Mam nadzieję, że ceny w gospodarce realnej nie będą rosły tak szybko jak teraz, bo inflacja może być ważnym problemem.

Zadowolony z wizyty ministra był Wojciech Kruszewski, prezes Lewiatana. - Bardzo się cieszę, że wicepremier Morawiecki zrobił u nas zakupy. Podobno zrobił je również wicepremier Gowin, jego osobiście nie widziałem - stwierdził.

Kruszewski tłumaczył, ceny na stoisku są symboliczne i zaokrąglone, ponieważ jego celem jest pokazanie uczestnikom Kongresu 590 zasad, na jakich funkcjonuje sklep.

Autor: ToL//bgr / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/ Kongres 590