Co z wojną na Ukrainie? Weekend w TVN24 Biznes i Świat

Michał Sznajder zaprasza na weekendowe wydanie TVN24 Biznes i Świat

Jak wygląda sytuacja militarna na wschodzie Ukrainy? Co w ostatnim tygodniu działo się z frankiem szwajcarskim? Co zmieniło się po ataku na redakcję Charlie Hebdo? Odpowiedzi na te pytania w weekendowym wydaniu TVN24 Biznes i Świat.

Sobota, 31.01

W sobotę o godz. 10.30 wraz z płk Maciejem Marszałkiem, dziekanem wydziału bezpieczeństwa Akademii Obrony Narodowej będziemy analizować aktualną sytuację militarną na wschodzie Ukrainy. Ekspert wyjaśni zagadnienia dotyczące sprzętu, logistyki i ruchów wojsk.

Następnie po godz. 10.40 będziemy rozmawiać z psycholog Adrianną Sobol na temat kampanii przeciwko przemocy po nowej kampanii zachęcającej do reagowania na przemoc domową.

Po tym spotkaniu znów wrócimy do tematu Ukrainy. O godz. 12.10 Bianka Zalewska, dziennikarska Espreso TV wyjaśni kim są separatyści i co o nich mówią zwykli ludzie, a Olga Popowycz, analityk polityczny opowie o kwestiach społecznych i układzie sił w tym rejonie. Będziemy się również zastanawiać nad tym, z czego wynika brutalność separatystów, jakie niesie ze sobą zagrożenia.

Co później?

O godz. 13.35 w rozmowie z dr Januszem Siborą podsumujemy skandale dyplomatycznie mijającego tygodnia. Warto przypomnieć o Michelle Obamie, żonie prezydenta USA, która w czasie uroczystości składania kondolencji po śmierci króla Abdullaha w Arabii Saudyjskiej nie nosiła nakrycia głowy, jak wymaga tego dobry obyczaj.

O godz. 13.45 Dominik Boniecki ze Szkoły Głównej Handlowej będzie wyjaśni dlaczego Dubaj został uznany najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie.

O godz. 14.10 nadamy program “Babilon”. Marcin Żebrowski będzie rozmawiał z Krystyną Iglicką-Okólską, Julią Piterą, Tatianą Mindewicz-Puacz, Ludwiką Włodek oraz Kazimierą Szczuką.

Po godz. 16.45 wraz z Katarzyną Górak-Sosnowską z SGH oraz Wojciechem Szewko, ekspertem ds. międzynarodowych będziemy zastanawiać się m.in. nad tym, co zmieniło się po ataku w redakcji Charlie Hebdo. O godz. 17.25 Paweł Majtkowski z Centrum Finansów Aviva podsumuje najważniejsze wydarzenia związane z frankiem szwajcarskim, które rozegrały się w minionym tygodniu.

Po godz. 17.35 Patryk Tyryłło i Jędrzej Stęszewski z Polskiej Ligii Futbolu Amerykańskiego wyjaśnią ma czym polega fenomen Super Bowl. Wszystko dlatego, że w niedzielę około północy zmierzą się w nim drużyny z New England i Seatlle.

O godz. 18.30 gościem TVN24 Biznes i Świat będzie Stanisław Ciosek, były ambasador RP w Moskwie.

Niedziela, 01.02

W niedzielę przed południem po godz. 11.10 gen Mieczysław Bieniek podsumuje obecną sytuację wojskową na Ukrainie.

Godzinę później, o godz. 12.10 Paweł Blajer z TVN24 Biznes i Świat przedstawi najważniejsze wydarzenia tygodnia związane z frankiem szwajcarskim.

O godz. 12.30 na antenie TVN24 Biznes i Świat program “Korespondent”, w którym Marek Tejchman będzie rozmawiał z dziennikarzami zagranicznych redakcji pracującymi w Polsce m.in. na temat rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz, sytuacji na Ukrainie oraz nowych unijnych sankcji wobec Rosji. O godz. 14.35 z Kazimierzem Wóycickim ze Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego będziemy rozmawiać na temat aktualnej sytuacji na Ukrainie.

Następnie o godz. 16.12 Joanna Remiszewska-Michalak fizyk atmosfery wyjaśni, dlaczego Amerykanie tak bardzo boją się śnieżyc i z czego wynikają zmiany klimatu.

O godz. 17.30 gościem TVN24 Biznes i Świat będzie Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik odpowie o tym, czy Ziemi grozi zagłada i czy w naszą planetę uderzy asteroida.

Dokumenty

W weekend na antenie TVN24 Biznes i Świat kolejne premiery filmów dokumentalnych. Pokażemy m.in. nowe odcinki serii: "Zjedz, zobacz, zwiedź: Tajwan", "Zachodnie wybrzeże Ameryki", a także "Tajemnice życia najmłodszych. Co knuje twoje dziecko?" i "Charlie Hebdo". SOBOTA 31.01

08:10 Podróże z Pasją: Australia 09:25 PREMIERA Zjedz, Zobacz, Zwiedź: Tajwan cz.7 09:55 PREMIERA Zjedz, Zobacz, Zwiedź: Tajwan cz.8 11:05 Podróże z Pasją: Odcinek Specjalny 12:30 PREMIERA Tajemnice Życia Najmłodszych. Co Knuje Twoje Dziecko? 16:15 PREMIERA EE poleca: Charlie Hebdo 20:35 PREMIERA Zachodnie Wybrzeże Ameryki cz.4 22:15 Ewa Ewart poleca: Małe Niewolnice 22:45 Ewa Ewart poleca: Konopie Spółka z o.o. NIEDZIELA 01.02

08:15 Podróże z Pasją: Fidżi 10:05 Tajemnice Życia Najmłodszych. Co Knuje Twoje Dziecko? 16:30 Ewa Ewart poleca: Powrót na Front 20:10 Zjedz, Zobacz, Zwiedź: Tajwan cz.7 20:40 Zjedz, Zobacz, Zwiedź: Tajwan cz.8 22:15 Ewa Ewart poleca: Charlie Hebdo 22:45 Ewa Ewart poleca: Powrót z Wojny 23:45 Zachodnie Wybrzeże Ameryki cz.4

Autor: red. / Źródło: TVN24 BiS

Pozostałe wiadomości