Szybciej z Wrocławia do Poznania. Kierowcy pojadą nowym odcinkiem

Z kraju

Droższe paliwo na stacjach przy autostradach. Dlaczego?tvn24bis.pl
wideo 2/4

Niemal 15-kilometrowy odcinek trasy ekspresowej S5 - od Korzeńska do okolic Żmigrodu - zostanie w poniedziałek oddany do ruchu. To pierwsza część dolnośląskiego fragmentu "ekspresówki" łączącej Wrocław z Poznaniem.

Budowa trasy S5 na Dolnym Śląsku została podzielona na trzy fragmenty. Jak poinformowała w piątek PAP Magdalena Szumiata, rzeczniczka dolnośląskiego oddziału GDDKiA, w poniedziałek kierowcy pojadą pierwszym z nich - z Korzeńska na północy województwa do okolic miejscowości Żmigród.

Ważna trasa

Oddawany do ruchu fragment "ekspresówki" ma niemal 15 kilometrów. Jego budowa kosztowała ponad 570 mln zł brutto. Na tym odcinku drogi powstały dwa węzły oraz 14 obiektów mostowych. Największy z mostów wybudowano nad rzekami Barycz i Młynówka oraz linią kolejową Wrocław – Poznań. Most ma ponad 740 metrów i dwie oddzielne estakady dla każdej jezdni drogi ekspresowej.

Kolejne w grudniu

Budowa kolejnych dwóch odcinków S5 w województwie dolnośląskim ma się zakończyć w grudniu. Łącznie trasa - od granicy województwa do Wrocławia - będzie liczyć 50 kilometrów. Umowę z wykonawcami podpisano w trzecim kwartale 2014, a całość dolnośląskiego odcinka S5 będzie kosztować prawie 1,9 mld zł.

Oddawany do ruchu fragment "ekspresówki" ma niemal 20 kilometrówMapy Google, tvn24.pl

Autor: msz / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24