Finaliści piątej edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta wybrani

O finalistach nagrody im. J. Wejcherta opowiada przewodniczący kapituły Dariusz Mioduski
O finalistach nagrody im. J. Wejcherta opowiada przewodniczący kapituły Dariusz Mioduski
O finalistach nagrody im. J. Wejcherta opowiada przewodniczący kapituły Dariusz Mioduski

Znamy nazwiska dziesięciu finalistów piątej, jubileuszowej edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta. Nominowani to wizjonerzy, działacze społeczni oraz bohaterowie polskiej przedsiębiorczości wyłonieni przez Kapitułę Nagrody z grona kilkuset kandydatów z całej Polski. Zwycięzców poznamy podczas uroczystej Gali, która odbędzie się 16 maja 2016 roku w Warszawie.

Gościem TVN24 BiS był Dariusz Mioduski, Przewodniczący Kapituły Nagrody oraz wiceprezes Polskiej Rady Biznesu. - Okazuje się, że mamy niesamowitych ludzi, którzy robią niesamowite rzeczy. W tym roku poziom tych kandydatur jest jeszcze wyższy niż w poprzednich latach - stwierdził gość TVN24 BiS.

Dariusz Mioduski zaznaczył, że podczas analizowania kandydatur dało się zauważyć, że nastąpił zwrot w podejściu do różnych sektorów. - Polska gospodarka była kiedyś zorientowana na firmy z ciężkiego przemysłu. Dziś zaczynają działać firmy ze świata technologii, innowacji i konkurują z powodzeniem na rynkach zachodnich - tłumaczył przewodniczący kapituły. Podkreślał także znaczenie kategorii "Działalność Społeczna". - To była dla nas kluczowa część tej nagrody. Chodziło o to, żeby pokazać wartości, którymi przedsiębiorcy powinni być cechowani. - wyjaśnia Dariusz Mioduski. - Nie tylko osiąganie sukcesu, nie tylko wizje, nie tylko zarabianie pieniędzy, ale umiejętność podzielenia się z innymi, dostrzeżenia, że mamy problemy, wzięcia odpowiedzialności za tych, którzy mają gorzej - dodał.

O finalistach

Finaliści nominowani w piątej edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta:

W kategorii "Sukces"

Dariusz Miłek - Prezes i twórca potęgi działającej na rynku obuwia Grupy CCC, która jest największą detaliczną spółką obuwniczą w Europie Środkowej i największym producentem butów w Europie. CCC w ciągu roku sprzedaje ponad 32 mln par obuwia w 16 krajach. Zatrudnia 7000 osób w Polsce i 11000 w całej grupie kapitałowej. Jest właścicielem największego i najbardziej nowoczesnego tego typu centrum logistycznego w Europie Środkowej w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Polkowicach.

Piotr Prajsnar - twórca sukcesu spółki Cloud Technologies, którą założył w 2011 roku. Firma szybko stała się głównym innowatorem na rynkach polskim i europejskim w technologiach służących przetwarzaniu i monetyzacji Big Data w chmurze obliczeniowej. Cloud Technologies zarządza największą platformą danych o internautach w tej części Europy i jest najszybciej rosnącą spółką na rynku NewConnect, na której zadebiutowała w 2012 roku.

Jarosław Sawko i Piotr Sikora - założyciele Platige Image, polskiego studia filmowego, produkcyjnego i animacyjnego, które w ciągu 19 lat istnienia zdobyło ponad 200 najważniejszych branżowych nagród i nominacji m.in. do Oskarów, Złotych Lwów i Złotej Palmy. Zatrudnia ponad 250 doświadczonych artystów. Realizuje produkcje reklamowe na rynki zagraniczne dla takich marek jak Lego, Kellog’s, Discovery Channel, czy Vodafone, a także szeroko nagradzane produkcje artystyczne i projekty specjalne. Produkuje również cinematiki do serii gier Wiedźmin.

Jarosław Sawko i Piotr Sikoramateriały prasowe

W kategorii "Wizja i Innowacje"

Andreas Glenz - Pomysłodawca i założyciel firmy Prevac będącej wiodącym na świecie producentem aparatury naukowo-badawczej działającej w warunkach wysokiej i ultra-wysokiej próżni. Urządzenia PREVAC pozwalają zajrzeć w głąb materii i pracować nad komponowaniem nowych materiałów na poziomie nano-cząstek. Dzięki eksperymentom na sprzęcie PREVAC powstają materiały wykorzystywane w praktycznie każdej z dziedzin życia codziennego jak np. nowe gatunki stali, tworzyw sztucznych, powłoki antyścieralne na narzędziach, zastawki serca, implanty, ogniwa fotowoltaiczne, czy nawet technologia leczenia nowotworów. PREVAC zatrudnia blisko 240 wysoko wykwalifikowanych specjalistów, działa od 20 lat i obsługuje klientów z 63 krajów.

Bartosz Gonczarek - Prezes i współzałożyciel spółki Explain Everything z biurami we Wrocławiu i Nowym Jorku. Spółka ze startupu przeistoczyła sieę w międzynarodową firmę popularyzującą innowacyjny, polski produkt. Explain Everything to aplikacja, która działa jak tablica interaktywna pozwalająca na wymianę pomysłów lub koncepcji. Od momentu premiery w 2011 roku została pobrana przez 3 mln użytkowników. Znajduje się w Top 100 iPad Paid Apps w USA, a w Australii w Top 10 Overall iPad Paid Apps. Jest zainstalowana na około 12 proc. iPadów używanych w amerykańskiej edukacji. Spółka jest liderem w swojej kategorii, szybko się rozwija, pozyskała 2 mln dolarów finansowania od funduszy inwestycyjnych z Europy i USA.

Tomasz Kułakowski - Pomysłodawca i Prezes firmy CodiLime zatrudniającej w Polsce i Kalifornii ponad 150 matematyków i informatyków. CodiLime rozwija i wdraża u klientów własny produkt z zakresu uczenia maszynowego i analizy danych, dostarcza narzędzie typu business intelligence (Dealavo.com), a także świadczy usługi z zakresu budowy i zarządzania rozległymi sieciami komputerowymi oraz bezpieczeństwa sieci. Powstała w czerwcu 2011 roku. Swoje usługi świadczy głównie w USA, Japonii i Izraelu dla firm takich jak: At&T, Gigaspaces, Amazon czy Hortonworks. Zlecenia zagraniczne przynoszą niemalże 100 proc. przychodów CodiLime.

W kategorii "Działalność Społeczna"

Ks. Andrzej Augustyński - Inicjator powstania i przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia SIEMACHA, organizacji pożytku publicznego, działającej w zakresie wychowania, sportu i terapii młodzieży. Jest nie tylko duchownym rzymskokatolickim, ale przede wszystkim przedsiębiorcą społecznym. Przez ponad 20 lat tworzył SIEMACHĘ sprawiając, że dziś jest to największa tego typu organizacja społeczna w Polsce zapewniająca codziennie ponad 2 tys. młodych ludzi możliwość rozwoju osobistego, społecznego i edukacyjnego.

dr Anita Kucharska-Dziedzic - Pomysłodawczyni i Prezes Lubuskiego Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet BABA, które zajmuje się edukacją, prewencją, interwencjami i pomocą skierowaną przede wszystkim do kobiet, które padają ofiarą przemocy domowej. Działa w ramach 13 placówek na terenie województwa lubuskiego oraz zróżnicowanych programów pomocowych, które w latach 2014-2015 pomogły 3500 ofiarom przestępstw, pozwoliły przeszkolić 16 tys. młodych ludzi, a także wydać ponad 300 tys. sztuk publikacji edukacyjnych.

Barbara Sadowska - Psycholog, założycielka (wraz z mężem) Fundacji Pomocy Wzajemnej "Barka". Fundacja została założona w roku 1989 w odpowiedzi na liczne problemy społeczne okresu transformacji ustrojowej w Polsce. Od 25 lat walczy z wykluczeniem społecznym re-integrując przez przedsiębiorczość marginalizowane i wykluczone grupy społeczne w Polsce. Rozwija także sieć wsparcia dla migrantów zarobkowych z Europy Środkowo-Wschodniej m.in. w Irlandii, Anglii, Holandii, Belgii, Kanadzie. Ogólnopolski program Barki obejmuje m.in. 50 Centrów Intregracji Społecznej, które pomagają rocznie ok. 7 tys. osób w trudnościach życiowych.

Wojciech Wilk - Założyciel i fundator Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej, fundacji niosącej pomoc humanitarną i rozwojową w 8 krajach Bliskiego Wschodu, Afryki i Europy Wschodniej. Są to m.in. pomoc medyczna i ratunkowa dla ofiar klęsk żywiołowych i kryzysów humanitarnych (Nepal, iracki Kurdystan), pomoc humanitarna dla uchodźców (Liban, Ukraina), a także pomoc rozwojowa (Palestyna, Tadżykistan), czy w zakresie edukacji i ochrony zdrowia (Etiopia, Południowy Sudan). PCPM prowadzi działalność od 2006 roku, projekty pomocowe są zawsze realizowane pod polską flagą. Jest jedną z największych polskich organizacji pozarządowych niosących pomoc poza granicami Polski.

O nagrodzie

- Nagroda PRB im Jana Wejcherta powstała z myślą, aby poprzez ludzi promować najistotniejsze wartości związane z przedsiębiorczością. Aby pokazywać jak ważną rolę w drodze do sukcesu odnosi wizja i szukanie innowacyjnych rozwiązań. A także, by nieustannie przypominać, że nie jesteśmy sami i że musimy być odpowiedzialni za innych. Dziś, przy okazji 5, jubileuszowej edycji Nagrody mam poczucie, że ta idea nie traci nic na swojej aktualności. Przekonaliśmy się jak wielu ludzi w Polsce realizuje wspaniałe projekty, zarówno biznesowe, jak i społeczne. To właśnie Ci ludzie stanowią realną siłę, w której tkwi klucz do rozwoju Polski, silnej gospodarczo, innowacyjnej i odpowiedzialnej - powiedział Dariusz Mioduski, Przewodniczący Kapituły Nagrody i Wiceprezes Polskiej Rady Biznesu.

Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta to jedne z najbardziej prestiżowych nagród biznesowych w Polsce. Przyznawane są ludziom, którzy poprzez swoją działalność w sposób trwały i skuteczny zmieniają na lepsze otaczający nas świat. Osiągają to poprzez swoją działalność biznesową, naukową lub społeczną.

Wartości, które przyświecają Nagrodzie, ujęte są w trzech słowach: "Wierzyć. Działać. Dawać". Wartości te odpowiadają trzem kategoriom, w których przyznawana jest Nagroda: kategoria "Sukces" - dla osób, które wykazały się wyjątkowymi osiągnięciami biznesowymi, kategoria "Wizja i Innowacja" - dla osób, które prowadzą innowacyjne bądź wizjonerskie działania szczególnie warte wsparcia i promocji oraz kategoria "Działalność Społeczna" - dla osób, które odniosły spektakularny sukces w działalności społecznej.

Dotychczasowi laureaci

Do grona dotychczasowych laureatów Nagrody należą m.in. Jarosław Józefowicz, wieloletni Prezes Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych SA., Piotr Voelkel, twórca firm z grupy Vox, Jarosław Kuba, związany ze Stowarzyszeniem "Bałt", Tomasz Zaboklicki, współwłaściciel i prezes zarządu Pesa Bydgoszcz, dr inż. Włodzimierz Strupiński z Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych, ojciec polskiego grafenu, czy Jolanta Czernicka-Siwecka, Założycielka Fundacji Iskierka działającej od 20 lat na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. W poprzednich latach Nagrodę otrzymali również Rafał Brzoska - Integer.pl S.A, Wojciech Sobieraj - Alior Bank, Mariusz Andrukiewicz - Stowarzyszenie "Być Razem", Paweł Buszman - American Heart of Poland, Wojciech Inglot - Inglot Cosmetics, Adam Kiciński - CD Projekt Red, ks. Jacek Stryczek - "Szlachetna Paczka".

Zwycięzcy tegorocznej edycji Nagrody zostaną ogłoszeni 16 maja 2016 roku podczas uroczystej Gali, która transmitowana będzie na żywo przez telewizję TVN24 i TVN24 BiS, a także w internecie na stronach portalu Onet.pl.

Kandydatów do "biznesowych oskarów", jak często określa się przyznawane od czterech lat Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, zgłaszało kilkaset opiniotwórczych Instytucji Nominujących z całego kraju. Nominacje kandydatów do Nagrody za pośrednictwem strony internetowej http://nagrodaprb.pl zgłaszać mogły także osoby prywatne.

Autor: red. / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości

Do końca lipca można wybrać, czy dołączyć do OFE i ZUS, czy tylko do ZUS - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Mogą o tym zdecydować osoby, które urodziły się po 1968 roku. Oświadczenie o zmianie można złożyć w trzech formach: elektronicznie, osobiście, bądź pocztą.

Ważna decyzja dotycząca przyszłych emerytur do końca lipca

Ważna decyzja dotycząca przyszłych emerytur do końca lipca

Źródło:
PAP

Stworzona przez zmarłego w ubiegłym roku Janusza Filipiaka spółka ma zniknąć z polskiej giełdy. Spadkobiercy wraz z Funduszem CVC Capital Partners - który jest właścicielem sieci sklepów Żabka - poinformowali o swoim zamiarze ogłoszenia wezwania na 100 proc. akcji spółki.

Spadkobiorcy dużej polskiej firmy chcą ją sprzedać.  Jest już kupiec

Spadkobiorcy dużej polskiej firmy chcą ją sprzedać. Jest już kupiec

Źródło:
PAP

Polski rząd szykuje szereg działań, które mają zmusić chińskie platformy internetowe, takie jak Temu, AliExpress, czy Shein do przestrzegania prawa - donosi środowa "Rzeczpospolita" - Chcemy działać w ramach obowiązującego prawa, dysponujemy narzędziami, które umożliwiłyby zarówno UOKiK, jak i innym organom szerzej zakrojone kontrolowanie poczynań tych firm - zapowiada Ignacy Niemczycki, wiceminister rozwoju i technologii cytowany przez dziennik.

Rząd wytacza działa przeciwko chińskim platformom internetowym

Rząd wytacza działa przeciwko chińskim platformom internetowym

Źródło:
PAP, "Rzeczpospolita"

Opublikowano sprawozdanie roczne Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. Zawarto w nim założenia nowych planów inwestycyjnych i finansowych, które zakładają rozbudowę infrastruktury do przepustowości 7-8 milionów pasażerów rocznie w roku 2029 roku. Z lotniska Warszawa Modlin od stycznia do końca maja tego roku skorzystało 1,18 mln pasażerów.

Ambitne plany rozbudowy Modlina

Ambitne plany rozbudowy Modlina

Źródło:
PAP

Auchan najtańszy w czerwcu, wyprzedził Biedronkę i Makro Cash & Carry - podała agencja badawcza ASM SFA. W raporcie dodano, że spadek cen odnotowano w 7 z 13 badanych sieci sklepów. Różnica między najtańszym a najdroższym koszykiem w czerwcu 2024 r. wyniosła 154,16 zł i była o 5,65 zł wyższa niż w maju. 

Ranking sieci handlowych w Polsce. Tutaj ceny rosły najmocniej

Ranking sieci handlowych w Polsce. Tutaj ceny rosły najmocniej

Źródło:
PAP

Bakterie Enterobacteriaca wykryto w 37 procent zbadanych próbek lodów pobranych w województwie zachodniopomorskim - przekazał w poniedziałek sanepid. Najwyższy wskaźnik zanieczyszczenia lodów występuje w pasie nadmorskim.

Bakterie w lodach. Szczególnie źle jest w pasie nadmorskim

Bakterie w lodach. Szczególnie źle jest w pasie nadmorskim

Źródło:
PAP

- Jest to propozycja, którą osoby zarabiające to minimalne wynagrodzenie za pracę są w stanie w sposób realny odczuć w swoich portfelach - powiedział w TVN24 BiS Sebastian Gajewski, wiceminister Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Planowana podwyżka płacy minimalnej od 1 stycznia 2025 roku ma wynieść 7,6 procent. Najniższe wynagrodzenie wzrosłoby do 4 626 złotych.

Podwyżka płacy minimalnej. Propozycja, którą  Polacy "realnie odczują w portfelach"

Podwyżka płacy minimalnej. Propozycja, którą Polacy "realnie odczują w portfelach"

Źródło:
TVN24 BiS

Płatki owsiane bezglutenowe z glutenem - takie ostrzeżenie wydał Główny Inspektorat Sanitarny. Osoby uczulone na gluten lub z alergią na pszenicę nie powinny spożywać produktu wycofywanego z obrotu.

Bezglutenowe płatki z glutenem. Jest ostrzeżenie

Bezglutenowe płatki z glutenem. Jest ostrzeżenie

Źródło:
tvn24.pl

Skurczyła się liczba pracowników, którzy pomagają polskim przedsiębiorcom za granicą, bo PAIH nie stać na utrzymanie biur – czytamy w środowym "Pulsie Biznesu". Przybywa jednak zatrudnionych w centrali i krajowych placówkach.

"Inwestują Europejczycy, Japończycy, Hindusi i Chińczycy, wszyscy oprócz Polaków"

"Inwestują Europejczycy, Japończycy, Hindusi i Chińczycy, wszyscy oprócz Polaków"

Źródło:
PAP

W przypadku braku funkcjonowania mechanizmów wsparcia w 2025 roku, cena energii elektrycznej dla gospodarstw domowych wzrosłaby o około 25 procent względem drugiej połowy bieżącego roku - poinformowało redakcję biznesową tvn24.pl Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Rząd rozważa jednak dalsze tarcze osłonowe. "Toczy się dyskusja nad potencjalną kontynuacją wsparcia" - wyjaśniło MKiŚ.

Jakie ceny prądu w 2025 roku? Resort klimatu zabiera głos

Jakie ceny prądu w 2025 roku? Resort klimatu zabiera głos

Źródło:
tvn24.pl

Rząd przyjął projekt ustawy, której celem jest podwyższenie sum gwarancyjnych w ubezpieczeniach - poinformowała we wtorek Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Zmiany w ubezpieczeniach. Decyzja rządu

Zmiany w ubezpieczeniach. Decyzja rządu

Źródło:
PAP

We wtorek 16 lipca kolejny raz nie padła główna wygrana. To oznacza dalszy wzrost kumulacji, a w najbliższym losowaniu będzie można wygrać siedem milionów złotych. Oto wyniki losowań Lotto oraz Lotto Plus.

Wyniki Lotto z 16 lipca 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Wyniki Lotto z 16 lipca 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Źródło:
tvn24.pl

Rządowy Fundusz Mieszkaniowy przeznaczy na dopłaty kwotę umożliwiającą udzielenie w latach 2024-2025 łącznie około 100 tysięcy "kredytów na start" o średniej wartości 410 tysięcy złotych - wskazano w ocenie skutków regulacji do opublikowanego we wtorek projektu ustawy w tej sprawie.

Dopłaty do rat kredytów. Jest nowy projekt

Dopłaty do rat kredytów. Jest nowy projekt

Źródło:
PAP

We wtorkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana. W Polsce odnotowano wygraną czwartego stopnia w wysokości ponad 550 tysięcy złotych. Kumulacja rośnie do 110 milionów złotych. Oto liczby, które wylosowano 16 lipca 2024 roku.

Kumulacja w Eurojackpot rośnie

Kumulacja w Eurojackpot rośnie

Źródło:
tvn24.pl

W czerwcu codzienne zakupy podrożały średnio o 3,1 procent rok do roku - wynika z raportu "Indeks cen w sklepach detalicznych". Autorzy raportu ocenili, że w czasie wakacji sklepy mogą przerzucić na swoich klientów całość odmrożonego w kwietniu VAT-u.

Tak rosną ceny w sklepach

Tak rosną ceny w sklepach

Źródło:
PAP

W przyszłym tygodniu ma zapaść decyzja zatwierdzająca objęcie Polski i sześciu innych krajów Unii Europejskiej procedurą nadmiernego deficytu - poinformowały we wtorek źródła unijne. Rekomendacje dotyczące tego, jak wyjść z procedury, Komisja Europejska opublikuje w listopadzie.

W przyszłym tygodniu ważna decyzja w sprawie Polski

W przyszłym tygodniu ważna decyzja w sprawie Polski

Źródło:
PAP

Inflacja bazowa, czyli po wyłączeniu cen żywności i energii, w czerwcu 2024 roku wyniosła 3,6 procent procent rok do roku - poinformował Narodowy Bank Polski (NBP). W maju ten wskaźnik wynosił 3,8 procent.

Najnowsze dane o inflacji bazowej w Polsce. "Zaskoczyły"

Najnowsze dane o inflacji bazowej w Polsce. "Zaskoczyły"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Od 17 lipca nie będzie możliwe wykonanie niektórych dyspozycji zdalnych w bankowości internetowej i mobilnej z krajów wiążących się z podwyższonym ryzykiem - przekazał ING Bank Śląski w komunikacie dla klientów.

Duży bank wprowadza ograniczenia w kilku krajach. "Nie zrealizujesz przelewu zewnętrznego"

Duży bank wprowadza ograniczenia w kilku krajach. "Nie zrealizujesz przelewu zewnętrznego"

Źródło:
tvn24.pl

Do roku 2035 zakończy się budowa tak zwanego Y, czyli linii kolejowej dużych prędkości o długości 480 kilometrów - przekazał wiceminister infrastruktury Piotr Malepszak. "Y" ma łączyć Warszawę, Łódź, Poznań i Wrocław.

Kiedy zbudują "Y" dla kolei dużych prędkości? Wiceminister podał termin    

Kiedy zbudują "Y" dla kolei dużych prędkości? Wiceminister podał termin    

Źródło:
PAP

Zawyżone kursy walutowe, niespodziewane opłaty w zagranicznych bankomatach czy nawet kilkukrotnie droższe bilety do popularnych atrakcji u pośredników - to tylko kilka z finansowych pułapek, na które natknąć może się turysta, udający się poza granice kraju. - Można stracić nawet kilkaset złotych - mówi w rozmowie z tvn24.pl dziennikarz ekonomiczny Maciej Samcik z portalu "Subiektywnie o finansach".

Finansowe pułapki na wakacjach. "Można stracić nawet kilkaset złotych"

Finansowe pułapki na wakacjach. "Można stracić nawet kilkaset złotych"

Źródło:
tvn24.pl

Sieć drogerii Kontigo zamierza zlikwidować wszystkie placówki stacjonarne działające na terenie Polski. "Trwa proces zamykania ostatnich 15 sklepów sieci, który rozpoczął się w drugim kwartale bieżącego roku" - przekazano w odpowiedzi na pytania redakcji biznesowej tvn24.pl. Firma chce się skupić na sprzedaży przez internet.

Sieć drogerii likwiduje sklepy w Polsce. "Trwa proces zamykania"

Sieć drogerii likwiduje sklepy w Polsce. "Trwa proces zamykania"

Źródło:
tvn24.pl

Ministrowie finansów unijnych krajów zaakceptowali zmiany w Krajowym Planie Odbudowy (KPO) zaproponowane przez polski rząd. KE zaakceptowała ok. 95 proc. zmian, o które wnioskowała Polska w rewizji. Jedną z nich jest zamiana podatku od pojazdów spalinowych na system dopłat do zakupu, wynajmu i leasingu samochodów elektrycznych przez osoby fizyczne. Teraz Polska może formalnie złożyć wnioski o kolejne płatności.

Zmiany w polskim KPO. Jest decyzja

Zmiany w polskim KPO. Jest decyzja

Źródło:
PAP

Najdroższe mieszkanie w Polsce, usytuowane na gdańskiej Wyspie Spichrzów, zostało sprzedane na początku 2024 roku za prawie 25 milionów złotych - poinformował "Forbes". Dotychczas najdroższy był apartament w wieżowcu Złota 44. Słynny inwestor Rafał Zaorski zapłacił za lokal prawie 22,9 miliona złotych.

Najdroższe mieszkanie w Polsce. Nowy rekord

Najdroższe mieszkanie w Polsce. Nowy rekord

Źródło:
Forbes, tvn24.pl

Burberry, brytyjska legendarna marka, znana między innymi z charakterystycznej kraty, ma kłopoty. Jej przychody ze sprzedaży detalicznej od kwietnia do czerwca spadły o 21 procent, zaś za cały zeszły rok o 40 procent. Zarząd zdecydował o zmianie na fotelu prezesa. Joshua Schulman ma przeprowadzić firmę przez kryzys. Dom mody nie uniknie też zwolnień. W Burberry mogą zostać zredukowane setki stanowisk pracy.

Nowy prezes na kłopoty znanej marki odzieżowej. Firma zapowiada ostre cięcia

Nowy prezes na kłopoty znanej marki odzieżowej. Firma zapowiada ostre cięcia

Źródło:
BBC

35 procent polskich firm chce poszukiwać specjalistów od automatyzacji lub sztucznej inteligencji (AI) - dowiadujemy się z raportu "Barometr Polskiego Rynku Pracy" stworzonego przez Personnel Service.

Takich osób szukają polskie firmy. Nowy trend

Takich osób szukają polskie firmy. Nowy trend

Źródło:
PAP

Od 1 lipca do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wpłynęło prawie 1,5 miliona wniosków o wypłatę świadczenia Dobry start - przekazał we wtorek rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Paweł Żebrowski. W ubiegłym roku dodatek przyznano dla około 4,6 miliona dzieci.

Dodatkowe pieniądze z ZUS. "Złożono prawie 1,5 miliona wniosków"

Dodatkowe pieniądze z ZUS. "Złożono prawie 1,5 miliona wniosków"

Źródło:
PAP

Ministerstwo Finansów planuje przeprowadzić szereg zmian w podatkach lokalnych. Niestety, jak wynika z apelów organizacji powiązanych z sektorem energii, mogą one mieć fatalny efekt w postaci wyższych cen energii elektrycznej. Zmianom sprzeciwia się nawet inny resort w rządzie Donalda Tuska.

Kolejne ostrzeżenie przed zmianą w podatkach. "Wzrosną ceny energii"

Kolejne ostrzeżenie przed zmianą w podatkach. "Wzrosną ceny energii"

Źródło:
PAP

Polacy nie chcą, by ministrowie pobierali wyższe wynagrodzenia - wynika z opublikowanego we wtorek sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej". Gazeta zaznacza, że temat rządowych zarobków zyskał na popularności po tym, jak Radosław Sikorski ujawnił, ile dostaje na rękę jako minister spraw zagranicznych.

Sikorski pokazał przelew. Wyniki sondażu w sprawie podwyżek

Sikorski pokazał przelew. Wyniki sondażu w sprawie podwyżek

Źródło:
PAP

Rosyjski gigant produkujący programy antywirusowe Kaspersky Labs przekazał, że opuszcza USA. Wcześniej administracja prezydenta Joe Bidena zakazała sprzedaży i dystrybucji oprogramowania firmy - poinformował portal stacji BBC.

Rosyjski gigant Kaspersky opuszcza USA po wprowadzeniu zakazu

Rosyjski gigant Kaspersky opuszcza USA po wprowadzeniu zakazu

Źródło:
BBC