Wizyta w skarbówce tylko po wcześniejszej rezerwacji

Autor:
mp
Źródło:
TVN24 Biznes
Urzędy przechodzą na tryb online
Urzędy przechodzą na tryb onlineTVN24
wideo 2/6
TVN24Urzędy przechodzą na tryb online

Już niedługo do urzędu skarbowego będzie można wybrać się tylko po wcześniejszej rezerwacji. Jak informuje Krajowa Administracja Skarbowa, na wizytę będzie można umówić się telefoniczne lub za pomocą elektronicznego formularza.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Krajowa Administracja Skarbowa zachęca, by ze względów bezpieczeństwa, załatwiać sprawy urzędowe online. Jeśli nie jest to możliwe, można zarezerwować wcześniej wizytę na stronie podatki.gov.pl lub telefonicznie.

Z opcji rezerwacji wizyty za pomocą internetowego formularza można skorzystać obecnie w województwach podlaskim, wielkopolskim, śląskim, opolskim, dolnośląskim, lubuskim i warmińsko-mazurskim. Od 9 listopada wizyta w urzędzie w tych województwach będzie możliwa wyłącznie po internetowej lub telefonicznej rezerwacji.

W pozostałych województwach nowa usługa umawiania wizyty za pomocą elektronicznego formularza zostanie uruchomiona 16 listopada. "Będzie można umawiać się na wizytę w terminie, począwszy od 17 listopada. Do tego czasu wizytę można umówić wyłącznie telefonicznie" - czytamy w komunikacie KAS.

"Klienci będą przyjmowani z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Prosimy o stosowanie się do zaleceń zamieszczonych w siedzibach urzędów" - podkreśla KAS.

Sprawy można załatwić też przez internet

KAS zachęca jednak do załatwiania jak największej liczby spraw bez wychodzenia z domu.

"Na stronie podatki.gov.pl/usługi-online przedsiębiorcy i wszyscy podatnicy w jednym miejscu znajdą m.in. linki do elektronicznych zeznań podatkowych, zaświadczeń, jednolitego pliku kontrolnego (JPK), wniosków o ustanowienie i odwołanie pełnomocnika czy karty podatkowej. Pamiętaj: jeśli nie znajdziesz interesującej cię sprawy, możesz napisać pismo ogólne do urzędu przez ePUAP i podpisać je profilem zaufanym lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym" - pisze KAS.

"Sprawne rozliczanie podatków lub korekty bez wizyty w urzędzie skarbowym umożliwiają również e-usługi Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), czyli Twój e-PIT i e-Deklaracje, dostępne na podatki.gov.pl" - czytamy w komunikacie KAS.

Autor:mp

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości