Z kraju

Przejęcie na rynku ubezpieczeń. Firma ma w Polsce trzy miliony klientów

Z kraju

[object Object]
OC droższe nawet o 400 złotych. "Nie wiem, dlaczego tak się dzieje"TVN Turbo
wideo 2/3

Za miliard euro austriacka grupa ubezpieczeniowa Uniqa Insurance Group kupi od francuskiej spółki AXA jej działalność w Polsce, Czechach i na Słowacji - podała AXA w komunikacie prasowym.

Podpisanie ostatecznej umowy między obu ubezpieczycielami nastąpi po uzyskaniu wymaganych zgód. AXA spodziewa się, że do finalizacji sprzedaży nastąpi nie później niż w czwartym kwartale 2020 roku.

AXA w Czechach i na Słowacji oferuje swoje usługi około 1,6 mln klientów detalicznych. Zatrudnia 527 osób. Przychody w Czechach i na Słowacji sięgnęły w 2018 roku 170 mln euro.

AXA w Polsce

AXA Polska oferuje różne produkty ubezpieczeniowe, a także OFE i usługi asset management (zarządzanie aktywami firm lub zamożniejszych klientów indywidualnych). Ma także umowę na produkty bancassurance (pośredniczenie w sprzedaży usług ubezpieczeniowych) z mBankiem.

Spółka obsługuje około 3,2 mln klientów w naszym kraju i zatrudnia 1575 osób. Przychody AXA Polska w 2018 roku sięgnęły 585 mln euro.

AXA w 2018 roku znajdowała się na 10 miejscu w Polsce w zestawieniu firm ubezpieczeniowych pod względem wysokości składek zebranych w Dziale I (ubezpieczenia na życie) - tak wynika z raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń. Wyprzedzały ją PZU, Aviva, Open Life, Nationale, Generali, Europa, Metlife, Compensa i Warta.

W Dziale II (pozostałe ubezpieczenia osobowe oraz ubezpieczenia majątkowe) AXA była na 5 miejscu (Uniqa na 8).

Autor: mp / Źródło: PAP, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości