Poczta Polska ma nowego prezesa

Autor:
mp
Źródło:
PAP
Senatorowie zapytali o druk kart do głosowania. Poczta Polska: to tajemnica przedsiębiorstwa
Senatorowie zapytali o druk kart do głosowania. Poczta Polska: to tajemnica przedsiębiorstwaTVN24
wideo 2/3
TVN24Senatorowie zapytali o druk kart do głosowania. Poczta Polska: to tajemnica przedsiębiorstwa

Nowym prezesem Poczty Polskiej został Tomasz Zdzikot, który wcześniej pełnił obowiązki na tym stanowisku - podała w poniedziałek spółka na Twitterze.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

"Rada Nadzorcza Poczty Polskiej S.A. dnia 15 czerwca 2020 roku zdecydowała o powierzeniu funkcji prezesa Zarządu Poczty Polskiej S.A IV wspólnej kadencji panu Tomaszowi Zdzikotowi" - napisano.

Nowy prezes

Dodano, że Zdzikot "pełnił obowiązki prezesa zarządu po tym, jak na początku kwietnia został oddelegowany do zarządu z Rady Nadzorczej. Wybór prezesa zarządu poprzedzony był postępowaniem kwalifikacyjnym, w którym wzięło udział 10 kandydatów". Wcześniej Zdzikot był sekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. Po dymisji prezesa Poczty Przemysława Sypniewskiego, Rada Nadzorcza spółki 3 kwietnia br. oddelegowała jej członka Tomasza Zdzikota do wykonywania czynności członka zarządu, powierzając mu, w okresie delegowania, pełnienie obowiązków prezesa spółki.

Poczta Polska miała odegrać kluczową rolę w wyborach prezydenckich, w których wszystkie głosy miały być oddawane korespondencyjnie.

Autor:mp

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości