TVN24 Biznes | Z kraju

Tesco zakończyło działalność w Polsce. Żegna się z klientami

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Starczewska-Krzysztoszek o inflacji w Polsce
Starczewska-Krzysztoszek o inflacji w PolsceTVN24
wideo 2/6
TVN24Starczewska-Krzysztoszek o inflacji w Polsce

Sieć Tesco oficjalnie zakończyła w niedzielę swoją działalność w Polsce. "Większość sklepów zmieniła lub w niedalekiej przyszłości zmieni swój szyld na Netto" - poinformowano w komunikacie zamieszczonym na stronie.

Na początku października przedstawiciele Tesco Polska informowali, że sklepy Tesco pozostaną otwarte najpóźniej do 31 października, a większość z nich następnie zmieni swój szyld na Netto. W najnowszym komunikacie zamieszczonym na stronie sieci poinformowano, że "sieć Tesco zakończyła swoją działalność w Polsce".

"Większość sklepów zmieniła lub w niedalekiej przyszłości zmieni swój szyld na Netto. Doceniamy wszystkich naszych Kolegów oraz Klientów i chcielibyśmy podziękować im za zaufanie, lojalność i wsparcie okazywane nam przez wszystkie lata" - czytamy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Netto przejęło sklepy Tesco

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w połowie marca br. wydał zgodę na przejęcie Tesco Polska przez Salling Group, który jest właścicielem sklepów Netto. Netto jest obecnie w trakcie procesu konwersji, w ramach którego modernizuje i otwiera pod swoim szyldem około 250 przejętych sklepów. Operacja ta podwoi sieć Netto w Polsce, zwiększając ją do około 650 sklepów.

W ubiegłym tygodniu poinformowano, że nowym dyrektorem generalnym Netto Polska od początku 2022 roku zostanie Hugo Mesquita, dotychczasowy dyrektor operacyjny w Biedronce.

Netto jest częścią grupy Salling. Salling Group zarządza obecnie ponad 1650 sklepami, zatrudniając łącznie ponad 55 tys. pracowników w Danii, Niemczech i w Polsce.

Tesco weszło do Polski w roku 1995, kiedy Brytyjczycy kupili trzy lokalne sieci supermarketów: Minor, Madex i Savia. Pierwszy hipermarket Tesco w naszym kraju został otwarty 18 listopada 1998 roku we Wrocławiu.

W ostatnich dniach UOKiK wydał również zgodę na przejęcie kontroli nad siecią sklepów Arhelan przez Grupę Eurocash. Arhelan liczy około 100 sklepów, głównie we wschodniej Polsce.

Autor:mb/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości