TVN24 Biznes | Z kraju

Kiedy fundusz na wypadek ewentualnych skutków ubocznych szczepień. Minister odpowiada

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/dap
Źródło:
PAP
Michał Dworczyk o Funduszu Kompensacyjnym
Michał Dworczyk o Funduszu KompensacyjnymTVN24
wideo 2/6
TVN24Michał Dworczyk o Funduszu Kompensacyjnym

Najpóźniej na początku przyszłego tygodnia mają zostać przedstawione założenia ustawy w sprawie Funduszu Kompensacyjnego - wynika z wypowiedzi Michała Dworczyka, szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnika rządu do spraw szczepień.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Na posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia Michał Dworczyk odpowiadał na pytania posłów dotyczące szczepień przeciw COVID-19. O wprowadzenie funduszu zakładającego rekompensaty dla osób, u których wystąpiły ewentualne powikłania po przyjęciu szczepionki, pytała posłanka Hanna Gill-Piątek, związana z ruchem Polska 2050.

- Zapowiadaliśmy w okolicach 15 grudnia, że przedstawimy założenia ustawy, ale ze względu na okres świąteczny rzeczywiście nie udało nam się tego zrobić - odparł szef KPRM. Jak zapowiedział, do końca tego, a najdalej na początku przyszłego tygodnia przedstawiona zostanie gotowa propozycja funduszu rekompensat, która zostanie potem przekształcona w projekt ustawy.

Zapis o Funduszu Kompensacyjnym znalazł się w Narodowym Programie Szczepień. Ma być on przeznaczony dla osób, u których wystąpią niepożądane odczyny poszczepienne.

Jak wyjaśnia Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny, niepożądany odczyn poszczepienny - NOP - to zaburzenie stanu zdrowia, które wystąpiło w okresie 4 tygodni po podaniu szczepionki.

Autor:mb/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości