TVN24 Biznes | Z kraju

"Polska dołączy do grona krajów, w których produkowana jest szczepionka przeciw COVID-19"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/dap
Źródło:
PAP
Paweł Borys o projekcie firmy Mabion
Paweł Borys o projekcie firmy MabionTVN24
wideo 2/4
TVN24Paweł Borys o projekcie firmy Mabion

Polski Fundusz Rozwoju przeznaczy do 40 milionów złotych na inwestycję w produkcję przez firmę Mabion szczepionek przeciwko COVID-19 w Polsce - poinformował na Twitterze Paweł Borys, prezes PFR. Jak stwierdził, Polska dołączy do krajów, w których produkowana jest szczepionka przeciw koronawirusowi.

Polska firma biotechnologiczna Mabion podała w środę, że zawarła umowę z amerykańską firmą Novavax na transfer technologii i próby techniczne dotyczące produkcji antygenu kandydata na szczepionkę przeciw COVID-19.

Dodała, że ma też porozumienie z Polskim Funduszem Rozwoju w sprawie inwestycji do 40 mln zł na zwiększenie mocy produkcyjnych. Szczepionka Novavax jest obecnie w procesie rejestracji w Europejskiej Agencji Leków.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Szczepionka przeciw COVID-19

O podpisaniu umowy poinformował też na Twitterze szef PFR. "Grupa PFR sfinansuje inwestycje w produkcję w Polsce szczepionki na COVID19 amerykańskiej firmy Novavax przez firmę biotechnologiczną Mabion. Transfer technologii już w drugim kwartale. Polska dołączy do grona krajów, w których produkowana jest szczepionka przeciw COVID-19" - czytamy we wpisie Pawła Borysa.

Wartość akcji spółki Mabion w środę o poranku rosła o ponad 50 procent.

Notowania spółki Mabion w ostatnich trzech dniachstooq.pl

O firmach

Novavax jest firmą biotechnologiczną zaangażowaną w dostarczanie nowych produktów, które wykorzystują jej własną, innowacyjną, opatentowaną technologię rekombinowanych szczepionek nanocząsteczkowych w celu zapobiegania szerokiej gamie chorób zakaźnych - podano w informacji Mabion.

Jak czytamy na stronie Mabion, jest to polska firma biotechnologiczna, utworzona w marcu 2007 roku. Przedmiotem jej działalności jest opracowywanie i wdrażanie najnowszej generacji leków biotechnologicznych opartych na technologii przeciwciał monoklonalnych.

Polski Fundusz Rozwoju to grupa instytucji finansowych i doradczych dla przedsiębiorców, samorządów i osób prywatnych inwestująca w rozwój społeczny i gospodarczy kraju.

Autor:mb/dap

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości