Znana marka znika z polskiego rynku. W ciągu roku nazwę zmieni kilkaset stacji

Z kraju

Ile faktycznie paliwa spala twój samochód. Nowy indeksTVN Turbo
wideo 2/2

Stacje Statoil w Polsce zmienią w najbliższych miesiącach nazwę na Circle K. Proces rozpocznie się 11 maja i obejmie 350 stacji paliw - poinformowała firma.

Pierwsza pilotażowa stacja pod nową marką działa już w Opolu. Pozostałe zaczną zmieniać nazwę od 11 maja.

Bez zmian

Operacja zmiany nazwy przebiega nie tylko w Polsce, ale też w innych krajach, gdzie otworzono stacje Statoil. Proces rozpoczął się w maju 2016 roku. Nazwa Circle K została wdrożona już w Norwegii, Szwecji i w Danii.

"W tych krajach proces zmiany marki został już prawie zakończony. Teraz przyszła kolej na Polskę oraz kraje bałtyckie (Litwę, Łotwę i Estonię)" - mówi cytowany w komunikacie Mirosław Caputa, dyrektor ds. komunikacji i marketingu w Circle K Polska.

Jak dodał cały proces potrwa około roku.

W komunikacie podkreślono, że zmiana logotypu na stacjach w Polsce nie ma wpływu na obowiązujące umowy z klientami, partnerami czy dostawcami firmy. Jako przykład podano pilotażową stację Circle K w Opolu, gdzie pozostał ten sam personel, nie zmienił się asortyment sklepu ani oferta paliw.

O firmie

Circle K Polska przed 1 kwietnia 2016 roku funkcjonowała pod nazwą Statoil Fuel & Retail Polska. Firma obecna jest na polskim rynku od 1992 roku i prowadzi sieć 350 stacji paliw na terenie całego kraju. Właścicielem spółki jest kanadyjska firma Alimentation Couche-Tard Inc., jedna z największych na świecie firm działających w obszarze handlu detalicznego.

Circle K daleko jednak do podium największych graczy na polskim rynku. Najwięcej stacji paliw w roku 2016 posiadał PKN Orlen - 1766. Pozycję wicelidera utrzymała sieć BP - 523, a trzecie miejsce kolejny rok z rzędu należało do Grupy Lotos - 487.

Stacje paliw w Polsce na koniec 2016 rokuRaport POPiHN

Autor: mb//bgr / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe