Sfinks chce przejąć od Żywca piwiarnie. Urząd wszczął postępowanie

Z kraju

Tu kupisz złoty trunek za grosze. Dziesięć krajów, w których wydasz w pubie najmniejtvn24bis.pl
wideo 2/3

Sfinks Polska, operator sieci restauracji, wystąpił do Urzędu Ochrony Konkurenci i Konsumentów (UOKiK) o wyrażenie zgody na przejęcie od Grupy Żywiec sieci około 70 lokali "Piwiarnie Warki" - poinformował we wtorek urząd.

- UOKiK wszczyna teraz postępowanie. Zazwyczaj, jeżeli jest to koncentracja, która nie wzbudza naszych zastrzeżeń, to postępowanie trwa około miesiąca. Natomiast jeżeli trzeba zbadać na przykład rynek lub dopytać konkurentów, to postępowanie przechodzi do tak zwanej drugiej fazy. Wówczas mówimy o wydłużeniu postępowania o kolejne cztery miesiące - powiedziała we wtorek rzecznik prasowy UOKiK Małgorzata Cieloch. - Urząd może wydać zgodę na koncentrację, wydać zgodę warunkową, lub wydać zakaz koncentracji - wyjaśniła Cieloch.

Zamiar przejęcia

Jak informuje UOKiK, Grupa Żywiec jest obecnie franczyzodawcą sieci. Sfinks Polska, jako nowy franczyzodawca, zamierza w dalszym ciągu prowadzić i rozwijać sieć "Piwiarnie Warki". Sfinks Polska jest operatorem sieci restauracji Sphinx, Chłopskie Jadło, WOOK. O zamiarze przejęcia piwiarni od Żywca sieć Sfinks informowała pod koniec czerwca tego roku. Wartość transakcji określono na 12 mln zł.

Autor: mb/ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock