Premia za niepodległość. Hojny gest państwowej spółki

Z kraju

Karczewski o poprawkach Senatu w sprawie dnia wolnego 12 listopadatvn24
wideo 2/5

Pracownicy Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa mogą liczyć na specjalny bonus finansowy z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości – ustalił portal tvn24bis.pl. Osoby zatrudnione w kontrolowanej przez Skarb Państwa spółce w oparciu o umowę o pracę dostaną świadczenie okolicznościowe w wysokości od około 500 do 850 złotych na rękę.

Informacje o premiach dostaliśmy na Kontakt24, potwierdziła je nam sama spółka PGNiG.

Świadczenie okolicznościowe

"Pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę na dzień 31.10.2018 roku w PGNiG SA otrzymają świadczenie okolicznościowe w wysokości od około 500 zł do 850 zł netto m.in. w zależności od progu podatkowego" – czytamy w przesłanym tvn24bis.pl wyjaśnieniu.

To oznacza, że dodatkowego świadczenia nie dostaną osoby zatrudnione na umowach o zlecenie, umowach o dzieło czy samozatrudnieni.

"Łączna wysokość świadczeń pracowniczych na dany rok jest planowana i kształtuje się na podobnym poziomie od wielu lat. Zawiera ona również wypłatę bonów, które wpisane są do Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy" – dodaje PGNiG w informacji przesłanej tvn24bis.pl.

PGNiG SA zatrudnia ponad 4,5 tys. osób, a cała grupa kapitałowa niemal 25 tys. osób.

Postanowiliśmy zapytać o to, czy podobne świadczenia z okazji stulecia odzyskania niepodległości planują wypłacić też inne spółki kontrolowane przez państwo.

Z przesłanych tvn24bis.pl odpowiedzi wynika, że takich bonusów nie planuje Tauron, Lotos czy KGHM.

Autor: mp / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: PGNiG