Artur Soboń trafi do Ministerstwa Finansów. "Wesprze wdrożenie Polskiego Ładu"

Autor:
mb/ams
Źródło:
PAP
Artur Soboń trafi do Ministerstwa Finansów
Artur Soboń trafi do Ministerstwa FinansówTVN24
wideo 2/8
TVN24Artur Soboń trafi do Ministerstwa Finansów

Artur Soboń przejdzie do Ministerstwa Finansów, aby wesprzeć wdrożenie Polskiego Ładu - poinformował w sobotę na Twitterze rzecznik rządu Piotr Mueller. Jak wskazał, taką decyzję podjął premier Mateusz Morawiecki.

Artur Soboń trafi do Ministerstwa Finansów z Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Jako pierwszy tę informację podało radio RMF FM.

"Polski Ład to m.in. największa reforma obniżająca podatki, tworząca solidarny system podatkowy. Premier Mateusz Morawiecki zdecydował, że jej wdrożenie wesprze Artur Soboń, który m.in. podpisał umowę społeczną w górnictwie, doprowadził do szerokiego przekształcenia użytkowania wieczystego we własność" - napisał Mueller.

Rzecznik rządu napisał, że "wdrożenie każdej dużej zmiany jest wyzwaniem organizacyjnym". "Cel reformy jest jasny - sprawiedliwe, niższe podatki - wyższe pensje Polaków" - dodał Mueller.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Kim jest Artur Soboń?

Artur Soboń to obecnie sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii i pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw rozwoju lokalnego.

Wcześniej był sekretarzem stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, gdzie pełnił też funkcję pełnomocnika rządu do spraw transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego. W 2019 roku pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

W latach 2018-2019 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, odpowiedzialnym m.in. za budownictwo oraz Program Operacyjny Polska Wschodnia 2014-2020.

Soboń jest posłem należącym do klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

Autor:mb/ams

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości