Z kraju

Przegląd prasy: Poczta wycofała się z pomysłu paczek w niedziele

Z kraju

Poczta Polska
Poczta PolskaTVN24 BiS/Poczta Polska
wideo 2/4

Poczta Polska wycofała się z dostaw paczek w niedzielę, by jak twierdzi, nie zakłócać miru domowego - czytamy we wtorkowej "Rzeczpospolitej".

Liczba przesyłek, które zamawiamy, kupując online prezenty pod choinkę, bije w tym roku wszelkie rekordy. Według ostrożnych szacunków "Rzeczpospolitej" w ostatnim tygodniu przed świętami może ich być grubo ponad 10 milionów.

Niedzielne dostawy

Jak ustaliła "Rzeczpospolita", mimo gigantycznego obciążenia pracą Poczta Polska niespodziewanie wycofała się w tegorocznym przedświątecznym szczycie z dostarczania paczek w niedzielę, choć taką usługę miała w ubiegłym roku. W państwowej spółce twierdzą, że niedziela to czas dla rodzin - czytamy.

- Nie chcemy zakłócać miru domowego - tłumaczy "Rzeczpospolitej" dyrektor zarządzający pionem operacji logistycznych Poczty Polskiej Jerzy Garycki.

Operator twierdzi, że dostawy niedzielne w ubiegłym roku były jedynie testowane na ograniczonym obszarze i nie zdały egzaminu.

- Dotarły do nas negatywne opinie klientów, którzy nie chcieli, by kurierzy im przeszkadzali - podkreśla cytowany w gazecie Garycki.

Autor: MS / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: poczta-polska.pl

Pozostałe wiadomości