TVN24 Biznes | Z kraju

Kalendarz handlowy na majówkę. Godziny otwarcia sklepów

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Morawiecki o otwieraniu galerii handlowych
Morawiecki o otwieraniu galerii handlowychTVN24
wideo 2/5
TVN24Morawiecki o otwieraniu galerii handlowych

W czwartek sklepy będą otwarte do późnych godzin wieczornych. W piątek i niedzielę, w związku z przypadającymi na te dni świętami, większość placówek będzie nieczynna. Poniżej przedstawiamy kalendarz handlowy obowiązujący w najbliższych dniach.

Handel 1 maja (Święto Pracy) i 3 maja (święto Konstytucji 3 maja) będzie prowadzony tylko w najmniejszych placówkach. Pod warunkiem że za kasą stanie właściciel lub osoba zatrudniona na podstawie umowy cywilnoprawnej. Czynne pozostaną także stacje benzynowe. Ewentualne braki będzie można uzupełnić w sobotę 2 maja.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Godziny otwarcia sklepów w majówkę

- Biedronka: w czwartek ponad 2,5 tysiąca sklepów będzie otwartych do 23.30, w sobotę ponad 2,7 tysiąca sklepów będzie czynnych od 5.00 lub 6.00 do 23.30,

- Lidl: sklepy 30 kwietnia i 2 maja będą funkcjonowały "zgodnie z regularnymi godzinami pracy",

GODZINY OTWARCIA SKLEPÓW LIDL

- Dino: w czwartek i w sobotę standardowo markety będą czynne w godzinach od 6.00 do 23.00. Markety całodobowe będą czynne do godz. 23.30,

- Tesco: w czwartek całodobowe sklepy będą otwarte do godz. 23.00, a pozostałe według standardowego grafiku, jednak nie później niż do godz. 23.00. W sobotę większość sklepów będzie czynna od 6.00 do 23.00,

- Kaufland: w czwartek większość sklepów będzie otwartych w godzinach 6.00-24.00. W sobotę 2 maja br. większość placówek będzie czynnych od godz. 6.00 do godz. 23.30,

- Netto: w czwartek i w sobotę sklepy będą czynne w godz. 6.00-22.00,

- Aldi: w czwartek i w sobotę sklepy będą czynne w godz. 6.00-22.00,

- Polomarket: sklepy 30 kwietnia i 2 maja również "będą funkcjonowały w standardowych, niezmienionych godzinach pracy".

Biuro prasowe Żabka Polska przypomniało, że 1 i 3 maja "obowiązują takie same zasady działalności jak w niedziele objęte ograniczeniami handlu. Franczyzobiorcy sklepów Żabka mogą więc skorzystać z dopuszczonych przez ustawę wyłączeń".

"Decyzję o otwarciu sklepu podejmą sami franczyzobiorcy, a informacje o godzinach otwarcia będą dostępne w poszczególnych placówkach" - dodano. Zarówno w czwartek i sobotę sklepy będą czynne między 6.00 a 23.00.

Ograniczenia handlowe

W związku z epidemią obowiązują limity osób w sklepach. Do placówek, których powierzchnia usługowa jest mniejsza niż 100 metrów kwadratowych, równocześnie mogą wejść maksymalnie 4 osoby na jedno stanowisko kasowe. W sklepach, których powierzchnia usługowa jest większa niż 100 metrów kwadratowych, obowiązuje zasada: 1 osoba na 15 metrów kwadratowych tej powierzchni.

Od poniedziałku do piątku, w godzinach 10-12, zakupy mogą zrobić wyłącznie osoby powyżej 65. roku życia. Ponadto placówki handlowe mają obowiązek zapewnić klientom rękawiczki jednorazowe lub środki do dezynfekcji rąk.

W pakiecie ustaw antykryzysowych wprowadzono także możliwość otwarcia sklepów w niedziele objęte zakazem handlu, ale tylko dla dostawców.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Pozostałe wiadomości