Loteria szczepionkowa. Pierwsze losowanie miesięczne

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Grzegorz Cessak o ewentualnym obowiązkowym szczepieniu przeciw COVID-19
Grzegorz Cessak o ewentualnym obowiązkowym szczepieniu przeciw COVID-19TVN24
wideo 2/5
TVN24Grzegorz Cessak o ewentualnym obowiązkowym szczepieniu przeciw COVID-19

W środę odbędzie się pierwsze losowanie miesięczne w ramach Loterii Narodowego Programu Szczepień. Do wygrania będą dwa samochody oraz dwie nagrody po 100 tysięcy złotych.

W środowym losowaniu miesięcznym wezmą udział osoby w pełni zaszczepione, które wyraziły zgodę na udział w loterii w okresie od 1 lipca do 31 lipca. Do wygrania będą dwa samochody Toyota Corolla oraz dwie nagrody pieniężne w wysokości 100 tys. zł każda.

W środę odbędzie się także czwarte losowanie tygodniowe. Do wygrania będzie pięć nagród pieniężnych w wysokości 50 tys. zł każda oraz 60 hulajnóg elektrycznych Segway. Zgodnie z rozporządzeniem ministra finansów, wszystkie nagrody w Loterii Narodowego Programu Szczepień są zwolnione od podatku dochodowego.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Loteria szczepionkowa - rejestracja

Szczegóły dotyczące loterii, w tym terminy losowań oraz regulamin można znaleźć na stronie internetowej poświęconej Loterii Narodowego Programu Szczepień.

Totalizator Sportowy, który jest organizatorem loterii, informował w ubiegłym tygodniu, że w loterii szczepionkowej zarejestrowanych zostało ponad 3,2 mln osób. Do Loterii Narodowego Programu Szczepień można się zapisać na stronie www.pacjent.gov.pl na swoim IKP lub na Infolinii Narodowego Programu Szczepień 989.

Zgodnie z regulaminem nagrody wydawane są najpóźniej do 31 stycznia 2022 roku.

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało we wtorek, że do tej pory w Polsce wykonano 34 497 906 szczepień. W pełni zaszczepionych jest 17 522 279 osób.

Autor:mb/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości