Lidl wycofuje ze sprzedaży egzotyczny przysmak. "Ugryzienie grozi zranieniem"

Z kraju

Sklep sieci Lidl w PolsceTVN24 BiS
wideo 2/3

Lidl, jedna z największych sieci dyskontów w Polsce, zdecydowała o wycofaniu ze sprzedaży kałamarnic. "Mogę one zawierać kryształki soli przypominające odłamki szkła. Ich ugryzienie grozi zranieniem" - przestrzega Państwowa Inspekcja Sanitarna.

Sieć sklepów Lidl zdecydowała o wycofaniu z rynku produktów „Sol & Mar Kawałki kałamarnicy olbrzymiej, 3x80 g” o smaku czosnku oraz o smaku paprykowym, których termin przydatności do spożycia kończy się wraz z 2023 rokiem.

Dlaczego?

„Produkt ten może zawierać naturalnie występujące kryształki soli, które klient mógłby pomylić z odłamkami szkła. Powstające kryształki to tzw. kryształki struwitu, które mogą tworzyć się w procesie produkcji konserw rybnych, w wyniku połączenia wyrobu rybnego i przylegających do niego resztek wody morskiej. Nagryzienie przez klienta takiego kryształku może doprowadzić do zranienia w obrębie jamy ustnej. Ze względu na możliwe ryzyko klienci powinni bezwzględnie zwrócić produkt i zrezygnować z jego konsumpcji” - ostrzega Państwowa Inspekcja Sanitarna.

Co zrobić?

W związku z zagrożeniem Lidl wydał specjalną instrukcję dla klientów, którzy nabyli hiszpańskie kałamarnice. „Artykuł ten można zwrócić w każdym sklepie Lidl bez okazywania paragonu, a koszt jego zakupu zostanie zwrócony” - informuje Lidl. W komunikacie możemy przeczytać również, że producent kałamarnic firma Conservas Selectas de Galicia S.L. przeprasza za zaistniałą sytuację wszystkich klientów, którzy kupili produkt.

Autor: msz//dap / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock