Kowalczyk: jeśli dojdzie do obniżenia ratingu, nastąpi to z powodów politycznych

Z kraju

Kowalczyk: Nie ma powodów gospodarczych, by Moody's dostosowywała swój rating do innych agencji.

Polityka, a nie ekonomia zdecyduje o ewentualnej zmianie ratingu Polski, ocenił w rozmowie z TVN24 BiS przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Odradzał też podejmowanie decyzji finansowych tuż po ogłoszeniu oceny Moody's.

- Jeśli dojdzie do obniżenia ratingu, nastąpi to z powodów nie ekonomicznych, a politycznych. Winy ministra finansów nie można się doszukiwać, zatem nie ma powodów, by podawał się do dymisji - mówi Henryk Kowalczyk, szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów,.

Według oceny Kowalczyka, możemy spodziewać się drobnych wahnięć kursów walut czy akcji na giełdzie po dzisiejszym ogłoszeniu oceny Moody's. Ewentualne osłabienie złotego może być jego zdaniem jedynie chwilowe.

- Nie ma powodów gospodarczych, by Moody's dostosowywała swój rating do innych agencji i obniżała ocenę - uważa szef Komitetu Stałego.

Jego zdaniem w przypadku obniżenia ratingu przez Moody's minister finansów nie powinien podawać się do dymisji. Nie zgodził się z Jackiem Rostowskim, który na antenie TVN24BiS wyraził opinię, że tak właśnie powinien postąpić Paweł Szałamacha.

Kowalczyk: ewentualna obniżka ratingu z powodów politycznych

Kowalczyk: ewentualna obniżka ratingu z powodów politycznych

Autor: PMB/gry / Źródło: TVN24 BiS

Raporty: