TVN24 Biznes | Z kraju

Poczta wraca do normalnych godzin pracy. "Bezpieczeństwo nadal jest najważniejsze"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
kris
Źródło:
PAP
Sklepy w galeriach handlowych otwierają się
Sklepy w galeriach handlowych otwierają sięTVN24
wideo 2/4
TVN24Sklepy w galeriach handlowych otwierają się

Zdecydowana większość placówek działa tak, jak przed wprowadzeniem stanu epidemii - informuje Poczta Polska. Dodaje też, że pracuje 14 z 17 całodobowych placówek w kraju.

Spółka zaznaczyła, że z usług pocztowych, bankowych i ubezpieczeniowych można skorzystać w zwyczajnych godzinach już w blisko 90 proc. urzędów i filii pocztowych. Dodała również, że liczba klientów, którzy mogą przebywać w placówce, zwiększy się do dwóch osób na każde czynne okienko.

"Bezpieczeństwo nadal jest najważniejsze"

- Dla wygody naszych klientów zdecydowaliśmy o stopniowym przywracaniu pracy placówek w pełnym wymiarze godzin. Nie oznacza to jednak, że rezygnujemy z obostrzeń związanych ze stanem epidemii, bezpieczeństwo nadal jest najważniejsze. Serdecznie zapraszamy klientów do korzystania z usług oferowanych przez Pocztę Polską o dogodnej dla nich porze - powiedział cytowany w komunikacie wiceprezes Poczty Polskiej ds. sprzedaży Grzegorz Kurdziel.

Spośród 17 placówek czynnych całą dobę, w trzech przypadkach nadal obowiązują skrócone godziny; dotyczy to UP Gdańsk 50, UP Szczecin 2 i UP Poznań 2. Poczta wskazała, że w najbliższym czasie w miarę możliwości wszystkie placówki będą sukcesywnie wracać do pełnych godzin pracy. Dodała, że w pozostałych miastach wojewódzkich klienci znów mają możliwość skorzystania z usług pocztowych przez całą dobę, a w Warszawie czynne są takie dwie placówki.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Zamknięte placówki

Poczta Polska przypomniała, że od ubiegłego tygodnia jej placówki znowu są czynne w galeriach handlowych, jednak nadal nieczynne pozostają placówki, które zlokalizowane są m.in. w biurowcach, urzędach miejskich, muzeach czy lotniskach, których w całym kraju jest ich ok. 40. Dodała, że uruchomi je po otwarciu obiektów, w których się znajdują.

Zasady funkcjonowania galerii handlowychTVN24

Spółka zdecydowała, że przy jednym czynnym okienku może przebywać maksymalnie dwóch klientów, w placówkach obowiązują strefy bezpieczeństwa, wyznaczające, w jakiej odległości należy ustawić się przed okienkiem, a zmniejszenie dystansu możliwe jest wyłącznie na prośbę pracownika obsługi.

Podała, że w ostatnim czasie w placówkach pocztowych zostały zainstalowane dodatkowe zabezpieczenie - ok. 4,6 tys. przesłon ze szkła lub z pleksi; pracownicy placówek są wyposażeni w maseczki lub przyłbice i żele do dezynfekcji rąk, a poczta sukcesywnie kupuje także rękawiczki jednorazowe.

Autor:kris

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości