TVN24 Biznes | Z kraju

Dodatkowy dzień wolny w okolicach 1 listopada? Minister odpowiada

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
ToL,
dap
Źródło:
TVN24 Biznes
Czy będzie dodatkowy dzień wolny na przełomie października i listopada? Minister zdrowia wyjaśnia
Czy będzie dodatkowy dzień wolny na przełomie października i listopada? Minister zdrowia wyjaśniaTVN24
wideo 2/5
TVN24Czy będzie dodatkowy dzień wolny na przełomie października i listopada? Minister zdrowia wyjaśnia

Nie będzie dodatkowego wolnego dnia po niedzieli 1 listopada – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Zaapelował o rozłożenie wizyt na cmentarzach na okres przed dniem Wszystkich Świętych i po nim. Dodał, że nie ma planu zamykania cmentarzy.

- 1 listopada to jest święto bardzo zakorzenione w polskiej kulturze. Na razie stoimy na stanowisku, że nie wyobrażamy sobie zamknięcia cmentarzy albo ograniczenia tego ruchu w sposób administracyjny - powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef MZ przypomniał, że każda wizyta na cmentarzu musi odbywać się w maseczce. - Namawiamy wszystkich, ale przede wszystkich seniorów, żeby nie kumulować swoich wizyt 1 listopada, tylko żeby starali się systematycznie rozkładać (wizyty na grobach bliskich) w tygodniu poprzedzającym i w tygodniu następującym po 1 listopada - mówił Niedzielski.

Co z dodatkowym dniem wolnym?

Minister zdrowia był też pytany, czy rząd planuje dodatkowy dzień wolny w okresie Wszystkich Świętych? Taka możliwość miałaby ułatwić odwiedziny cmentarzy w innych dniach niż 1 listopada.

- Wolny dzień w poniedziałek 2 listopada był przez nas analizowany, ale na tę chwilę nie ma takiej zgody, żebyśmy taki dzień wolny utworzyli - powiedział Adam Niedzielski.

- Wynika to z tego, że w naszej opinii zwiększyłoby to liczbę interakcji społecznych, którą są katalizatorem rozprzestrzeniania się wirusa. Takie rozwiązanie zachęciłoby do wyjazdów, do podróżowania. A tak jak państwo wiecie, realizujemy strategię "zostań w domu", o ile jest to oczywiście możliwe.

Autor:ToL, dap

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości