Biedronka zmienia godziny otwarcia sklepów

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp/dap
Źródło:
TVN24 Biznes
Nowe obostrzenia w strefie czerwonejTVN24
wideo 2/6
TVN24Nowe obostrzenia w strefie czerwonej

Biedronka zwiększa liczbę placówek, które są czynne przez całą dobę, do ponad czterystu w całej Polsce. Na całodobowe funkcjonowanie części sklepów w związku z pandemią zdecydował się także Lidl.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE - Przygotowaliśmy już ponad 400 sklepów do całodobowej pracy. W ten sposób ruch klientów powinien rozłożyć się w sklepach bardziej równomiernie, zwiększając bezpieczeństwo i wygodę kupujących - powiedział, cytowany w komunikacie, dyrektor działu zakupów i członek zarządu sieci Biedronka Maciej Łukowski.

Wcześniej Biedronka informowała, że od soboty 10 października ponad 40 sklepów w całej Polsce działa całodobowo, a około 650 - do 23.30. Zgodnie z najnowszym komunikatem od tego tygodnia ponad 2350 sklepów jest czynnych co najmniej do godz. 23:30.

Kolejna sieć

W czwartek informowaliśmy o tym, że Lidl zdecydował o wydłużeniu godzin otwarcia sklepów. Niektóre z nich są czynne całą dobę.

Wcześniej o zmianach godzin otwarcia poinformował nas również Kaufland. "Chcąc umożliwić klientom robienie zakupów także w godzinach późnowieczornych, w ostatnim czasie podjęliśmy decyzję o wydłużeniu godzin funkcjonowania większości sklepów Kaufland, które po zmianie są otwarte w godz. 6-23" - wyjaśniono w odpowiedzi przesłanej TVN24 Biznes.

Także sieć hipermarketów Auchan w związku z nowymi ograniczeniami wprowadzonymi przez rząd wydłużyła godziny otwarcia. Jej sklepy są czynne od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.30 do 22.00, a nie jak poprzednio od 7.00.

O ewentualne zmiany godzin otwarcia sklepów pytaliśmy w ubiegłym tygodniu również inne sieci. Biuro prasowe Tesco poinformowało nas, że "godziny otwarcia sklepów Tesco nie ulegną zmianom". "Większość z nich jest czynnych do godziny 22 lub 23 (w zależności od lokalizacji). Cały czas zapraszamy także klientów do naszych sklepów otwartych 24/7" - dodali przedstawiciele sieci.

Ewa Wojtysiak z Dino Polska również nie wskazywała, by miało dojść do zmian w działaniu sklepów. "Markety Dino w całej Polsce są czynne od poniedziałku do soboty oraz w niedziele handlowe w godzinach od 06:00 do 23:00" - mogliśmy przeczytać w przesłanej nam odpowiedzi. "Pojedyncze sklepy Dino są otwarte w krótszych niż standardowe godzinach, co związane jest z dostosowaniem funkcjonowania tych placówek do lokalnych przepisów" - zaznaczyła Wojtysiak.

Biuro prasowe Carrefour Polska zapewniło, że sieć na bieżąco śledzi sytuację związaną z epidemią COVID-19 oraz stosuje się do wszelkich przepisów i zaleceń mających zastosowanie do działalności jego placówek handlowych. "Jednocześnie pragniemy zapewnić, że znaczną część portfolio placówek handlowych Carrefour stanowią hipermarkety, które są w stanie bezpiecznie obsłużyć dużą liczbę klientów, bez potrzeby wydłużania godzin pracy" - dodało biuro prasowe Carrefour Polska.

Ograniczenia w sklepach

Od czwartku w sklepach spożywczych, aptekach, drogeriach i placówkach pocztowych powróciły tak zwane godziny dla seniorów. Oznacza to, że od poniedziałku do piątku w tych punktach w godzinach 10-12 są obsługiwane wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia.

Od soboty zostały dodatkowo wprowadzone limity osób w sklepach. Dotyczą stref czerwonych i są uzależnione od wielkości sklepu: dla sklepów o powierzchni do 100 m kw. limit wynosi 5 osób na kasę, a dla sklepów powyżej 100 m kw. powierzchni - 1 osoba na 15 m kw.

W związku z epidemią koronawirusa w placówkach handlowych jest wymóg noszenia maseczek ochronnych; sklepy mają obowiązek udostępnienia klientom rękawiczek jednorazowych i płynów dezynfekcyjnych.

Autor:mp/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock