Totalizator wybiera prezesa. Siedem nazwisk na krótkiej liście

Z kraju

tvn24Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, jest spółką Skarbu Państwa

Rada nadzorcza Totalizatora Sportowego dopuściła do drugiego etapu konkursu siedmiu kandydatów ubiegających się o fotel prezesa Totalizatora Sportowego - poinformował szef rady nadzorczej spółki Piotr Kwiecień.

- Listę siedmiu kandydatów przekazaliśmy wczoraj (w poniedziałek - red.) Ministerstwu Rozwoju. Rozmowy z kandydatami odbędę się 7 marca - powiedział Kwiecień.

Do 27 lutego chętni mogli zgłaszać swoje kandydatury na stanowisko prezesa Totalizatora Sportowego.

Wymagania

Zgodnie z ogłoszeniem rady nadzorczej od kandydata wymagana jest między innymi znajomość sektora gier hazardowych i zakładów wzajemnych. Ponadto od nowego prezesa Totalizatora Sportowego wymaga się m.in. ukończenia studiów wyższych, co najmniej pięcioletniego stażu pracy, korzystania w pełni z praw publicznych, posiadania pełnej zdolności do czynności prawnych. Osoba taka nie może również podlegać określonym w przepisach prawa ograniczeniom lub zakazom zajmowania stanowiska członka zarządu w spółkach handlowych. Dodatkowymi atutami kandydatów będzie m.in. posiadanie znajomości sektora gier hazardowych i zakładów wzajemnych, z uwzględnieniem zasad organizacji i funkcjonowania sektora gier hazardowych i zakładów wzajemnych w Unii Europejskiej oraz organizowania wyścigów konnych, doświadczenie na stanowiskach kierowniczych, doświadczenie w zakresie zarządzania grupą kapitałową, czynna znajomość języka obcego. W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej i oceny kandydata będzie sprawdzany jego zakres wiadomości między innymi na temat działalności spółki w sektorze gier hazardowych i zakładów wzajemnych, z uwzględnieniem zasad organizacji i funkcjonowania sektora gier hazardowych i zakładów wzajemnych oraz organizowania wyścigów konnych.

Spółka Skarbu Państwa

Na początku lutego z funkcji prezesa Totalizatora Sportowego rezygnację złożył Łukasz Łazarewicz. Kierował spółką przez 10 miesięcy i, jak podkreślił, "było to dla niego zaszczytem". Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, jest spółką Skarbu Państwa z ograniczoną odpowiedzialnością, działającą od ponad 60 lat na rynku loteryjnym.

Rekordowe wygrane w loteriach. Zobacz materiał TVN24 BiS (06.05.2016):

Rekordowe wygrane w loteriach

Autor: mb/gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24