Kaczyński: trzeba odrzucić koncepcje szkodnika Balcerowicza

Z kraju

tvn24Jarosław Kaczyński przemawia na kongresie PiS

Musimy odrzucić ostatecznie nieszczęsne koncepcje szkodnika Balcerowicza, postawić na Morawieckiego w gospodarce - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński na sobotnim kongresie partii.

- PiS dziś jest ośrodkiem nie tylko rozsądnego, racjonalnego myślenia o Polsce, jest także ośrodkiem rozsądnego i racjonalnego myślenia o Europie i musimy o tym wiedzieć i nie powinniśmy mieć kompleksów - oświadczył też lider partii rządzącej.

Pieniądze z OFE

- Musimy szanowni państwo iść do przodu, musimy dotrzymać obietnic, musimy być kompetentni i uczciwi; musimy odrzucić kompleksy. Musimy odrzucić ostatecznie nieszczęsne koncepcje szkodnika Balcerowicza, postawić na Morawieckiego w gospodarce, musimy proszę państwa z wiarą iść do przodu i formułować nowe propozycje dla społeczeństwa - powiedział Jarosław Kaczyński do partyjnych kolegów. Jak podkreślił, "one już są, choćby propozycja, która odnosi się do tego, co zrobić z tymi pieniędzmi, które zostały w OFE"

Jego zdaniem pieniądze te "dzisiaj w gruncie rzeczy tracą na wartości", a mogą być "podstawą nowych ważnych przedsięwzięć, które będą budowały siłę naszej polityki gospodarczej, ale będą też wspierały milion polskich gospodarstw domowych".

Autor: tol//ms / Źródło: PAP