Zwolnienia w Grupie Allegro. "Musimy się rozstać z niektórymi naszymi pracownikami"

Autor:
mb/ams
Źródło:
TVN24 Biznes, PAP
Oskar Sobolewski o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK)
Oskar Sobolewski o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK)TVN24
wideo 2/4
TVN24Oskar Sobolewski o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK)

Grupa Allegro zwolniła około 50 osób z działu technologii w spółce Mall, która należy do grupy. Zwolnienia dotyczyły pracowników w Czechach. "To element przygotowań do startu naszego modelu marketplace na rynku czeskim" - poinformował TVN24 Biznes Marcin Gruszka z biura prasowego Allegro. Zwolnienia objęły też pojedyncze osoby zatrudnione w działach dostaw i rekrutacji, także w Polsce.

Grupa Allegro w czwartek opublikowała raport roczny. Grupa Allegro przeprowadziła pierwsze redukcje zatrudnienia w pierwszym kwartale 2023 roku w Grupie Mall oraz w zespołach Delivery Experience i Recruiting - podała spółka w prezentacji.

Zwolnienia w Grupie Allegro

"Największa skala zwolnień to około 50 osób z działu technologii w spółce Mall będącej częścią naszej Grupy" - poinformował TVN24 Biznes Marcin Gruszka z biura prasowego Allegro. Jak dodał, zmiany "to element przygotowań do startu naszego modelu marketplace na rynku czeskim". Chodzi o uruchomienie platformy e-commerce również w Czechach.

Allegro chce uruchomić platformę e-commerce w Czechachallegro.cz

"Chcemy jak najefektywniej odpowiadać na potrzeby klientów i dlatego też odpowiednio dopasowujemy nasze struktury. Zależy nam, aby nasze zespoły technologiczne współpracowały ze sobą w całej Europie Środkowo-Wschodniej, dlatego – po dokładnych analizach – zdecydowaliśmy się na zmiany organizacyjne, w wyniku których niestety musimy się rozstać z niektórymi naszymi pracownikami" - wyjaśnił Gruszka, zwracając uwagę, że skala zwolnień "jest symboliczna".

Przypomniał bowiem, że w Grupie Allegro jest 7 tys. pracowników.

Zwolnienia objęły też pojedyncze osoby zatrudnione w zespołach dostaw i rekrutacji, m.in. w Polsce, Czechach i na Słowacji.

Allegro mierzy się na polskim rynku ze sporą konkurencją. Swoje usługi nad Wisłą rozwija Amazon, który uruchomił polską wersję swojego sklepu. Na podobny krok zdecydowało się również AliExpress. Z kolei niedawno nasz rynek opuściła platforma zakupowa Shopee.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ams

Źródło: TVN24 Biznes, PAP

Źródło zdjęcia głównego: T. Schneider / Shutterstock.com

Pozostałe wiadomości