Czy roboty nas zastąpią? Wkrótce ruszy Europejskie Forum Nowych Idei

Z kraju

ShutterstockEuropejskie Forum Nowych Idei w Sopocie będzie zastanawiało się nad rolą robotów na rynku pracy

Tegoroczna, szósta edycja Europejskiego Forum Nowych Idei odbędzie się w dniach 28-30 września w Sopocie. Głównymi tematami spotkania będą kwestie związane z pracą w kontekście nowych technologii i kryzysu migracyjnego. Forum odbędzie się pod hasłem: „Przyszłość pracy. Realia, marzenia i mrzonki”.

Paneliści i uczestnicy, goście z całego świata będą dyskutować o konsekwencjach zmian technologicznych na rynku pracy, nowoczesnej polityce zatrudnienia, wspólnym rynku pracy w kontekście zagrożeń terrorystycznych oraz obaw przed uchodźcami.

Będzie także mowa o dostosowaniu systemu opieki społecznej do nowych warunków oraz form zatrudnienia.

Goście z całego świata

Co roku w sesjach plenarnych i debatach uczestniczy ponad 100 panelistów oraz gości z całego świata.

Pośród nich znajdują się menedżerowie, biznesmeni, eksperci z zakresu nauki, polityki, a także ludzie kultury, mediów oraz działacze organizacji pozarządowych.

Ich pomysły, owoc trzydniowych debat przekuwają się w nowe koncepcje dla Europy. Efektem wspólnych prac są rekomendacje, które po zakończeniu forum przekazywane jest politycznym i gospodarczym decydentom w Polsce oraz Unii Europejskiej.

W tym roku wśród panelistów pojawią się m.in.: Henryka Bochniarz z Konfederacji Lewiatan, Jerzy Buzek, Piotr Duda z NSZZ „Solidarność”, Irena Eris, Danuta Heubner, piosenkarka Olga Sipowicz (Kora), Aleksander Smolar, Nadia Sawczenko czy Frans Timmermans - wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej.

"Setki nowych idei"

Cykl spotkań organizowany jest od 2011 r. przez Konfederację Lewiatan we współpracy z BUSINESSEUROPE, Miastem Sopot oraz polskimi i międzynarodowymi firmami i instytucjami.

„Co roku na świecie pojawiają się setki nowych idei mających zmieniać różne aspekty rzeczywistości. Tylko niektóre z nich prowadzą do sukcesu. Właśnie o nich rozmawiamy w Sopocie” - przekonują organizatorzy.

Autor: ag//bgr / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock