Ostrzeżenie przed złośliwym oprogramowaniem. "Potrafi wykraść hasła z komputera"

Autor:
kris/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes, PAP
Policjanci z KSP zatrzymali podejrzanych o oszustwo
Policjanci z KSP zatrzymali podejrzanych o oszustwoKSP
wideo 2/6
KSPPolicjanci z KSP zatrzymali podejrzanych o oszustwo

Zespół cyberbezpieczeństwa w Komisji Nadzoru Finansowego (CSIRT KNF) ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod firmę InPost. Wyjaśnia, że w fałszywych mailach znajduje się link do złośliwego oprogramowania.

"Uważajcie na fałszywe wiadomości e-mail, w których oszuści podszywają się pod firmę Inpost. Przesyłany obrazek to w rzeczywistości link prowadzący do złośliwego oprogramowania Formbook, które potrafi wykraść hasła z Waszego komputera. Zachowajcie czujność" - apeluje CSIRT KNF.

Na załączonym do tweeta obrazku można zobaczyć, że w treści maila o tytule "Kurier InPost - Kod do odbioru Twojej paczki" znajdują się informacje o fałszywej przesyłce oraz załącznik z kodem kreskowym, który prowadzi do złośliwego oprogramowania.

Ofensywa oszustów

Ostatnio Poczta Polska ostrzegała przed nową kampanią phishingową, w której wykorzystywana jest marka narodowego operatora. Oszustwo polega na wyłudzaniu danych osobowych i kart płatniczych. Ofiary przestępców mogą stracić wszystkie środki zgromadzone na swoim rachunku.

Wcześniej CSIRT KNF ostrzegał też przed oszustami podszywającymi się pod ING Bank Śląski, którzy wyłudzają loginy i hasła do bankowości elektronicznej. Eksperci ostrzegali też przed oszustami podszywającymi się pod mBank - cyberprzestępcy przygotowali fałszywą stronę bankowości korporacyjnej.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/ToL

Źródło: TVN24 Biznes, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości