TVN24 Biznes | Z kraju

Kilkaset tysięcy osób z bonem turystycznym. Najnowsze dane

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp
Źródło:
PAP
Rzecznik POT o liście firm, w których można płacić bonem turystycznym
Rzecznik POT o liście firm, w których można płacić bonem turystycznymTVN24
wideo 2/6
TVN24Rzecznik POT o liście firm, w których można płacić bonem turystycznym

Już ponad 300 tysięcy osób aktywowało swój bon turystyczny - wynika z informacji przekazanych na Twitterze przez wiceministra rozwoju Andrzeja Guta-Mostowego.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

"Do tej pory wydano już ponad 300 tys. bonów turystycznych i ponad 10 tys. podmiotów zarejestrowało się w PUE ZUS. Lista jest otwarta, czas realizacji bonu długi, bo ważność jest aż do 31 marca 2022 r. Zachęcam do udziału w programie" - napisano na Twitterze resortu rozwoju.

Bon turystyczny

Polski Bon Turystyczny można aktywować od 1 sierpnia br. Na platformie PUE ZUS mogą to zrobić rodzice dzieci do 18 lat. Bon to elektroniczny dokument uprawniający do świadczenia w wysokości 500 zł na każde dziecko. Można nim płacić zarejestrowanym podmiotom i organizacjom pożytku publicznego za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne w Polsce. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Świadczenie to jest przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500 plus. Dotyczy to także dzieci, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i 500 plus im się nie należy. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością wsparcie wynosi tysiąc złotych. Profil na PUE można założyć m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego i bankowości elektronicznej. Po wejściu na PUE rodzice aktywują bon i otrzymają kod. Płatność odbywa się przez przekazanie numeru bonu podmiotowi i za pomocą dwóch kodów potwierdzających zakup w momencie płatności za usługę. Bonem można płacić wielokrotnie, aż do wyczerpania środków. Lista zarejestrowanych podmiotów jest dostępna na stronach Polskiej Organizacji Turystycznej.

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości