Biedronka przejmuje część sklepów konkurencji. Mamy listę

[object Object]
Supermarket idzie pod młotekTVN24 BiS
wideo 2/2

Od piątku sieć sklepów Biedronka powiększy się o pięć nowych lokalizacji – poinformowała firma w przesłanym tvn24bis.pl komunikacie. To efekt prowadzonych rozmów między Jeronimo Martins Polska a siecią Piotr i Paweł odnośnie przejęcia części sklepów.

Jeronimo Martins w przesłanym komunikacie deklaruje, że "dotychczasowi pracownicy sklepów w tych lokalizacjach mogą liczyć na dalsze zatrudnienie – jako pracownicy etatowi sieci Biedronka."

Pięć nowych sklepów, które już wkrótce dołączą do liczącej ponad 2830 lokalizacji sieci, to:

Wrocław, ul. Grabiszyńska

Wrocław, ul. Dokerska

Tychy, ul. Towarowa

Poznań, ul. Szwedzka

Kalisz, ul. Młynarska.

- Mimo iż te pięć sklepów stanowi bardzo niewielką liczbę z perspektywy skali działania obu sieci, przejęcie ich dobrze wpisuje się w strategię Biedronki – powiedział, cytowany w informacji prasowej, Paweł Stolecki, Dyrektor Operacyjny Makroregionu w Jeronimo Martins Polska.

Informacje potwierdziła sieć sklepów Piotr i Paweł "Przejęcie części sklepów przez branżowego inwestora, to element planu restrukturyzacji sieci Piotr i Paweł, który konsekwentnie wdrażany jest przez zarząd spółki " - czytamy w komunikacie supermarketu.

Postępowanie sanacyjne

Sieć Piotr i Paweł zmaga się z problemami. Tylko we wrześniu sieć zamknęła kilka nierentownych sklepów.

Jak poinformowała niedawno firma, sąd zatwierdził jednak jej wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. "W ocenie zarządu wniosek ten daje realną perspektywę na normalne funkcjonowanie i rozwój firmy w przyszłości, w tym bieżące regulowanie zobowiązań" - poinformowano.

Postępowanie sanacyjne oznacza, że sieć przez rok będzie chroniona przed wierzycielami, ale musi na bieżąco spłacać aktualne zobowiązania.

Sieć Piotr i Paweł złożyła wniosek o ogłoszenie sanacji na początku września br. Była to odpowiedź firmy na pojawiające się wnioski o ogłoszenie upadłości, które składali dostawcy sieci (postępowanie sanacyjne wstrzymuje możliwość ogłoszenia upadłości).

Zgodnie z ustaleniami branżowego portalu wiadomoscihandlowe.pl, 10 września w sądzie znalazło się pięć wniosków: cztery dotyczące Piotr i Paweł S.A oraz jedno dotyczące Grupy Kapitałowej Piotr i Paweł.

Ogólnopolska sieć handlowa Piotr i Paweł działa od 1990 roku. Współtwórcami firmy byli bracia Piotr i Paweł Wosiowie.

Doniesienia o przejęciu Piotra i Pawła

W połowie czerwca o przejęciu sieci mówił wiceprezes grupy Piotr i Paweł Robert Krzak. Jak mówił, rozmowy są prowadzone z dwoma oferentami, a inwestor miał być wybrany "do końca lipca". Media informowały wówczas, że potencjalnym inwestorem dla sieci może być Auchan lub Jeronimo Martins Polska, właściciel Biedronki.

Największą siecią detaliczną w Polsce jest Biedronka, mająca około 2820 sklepów w ponad tysiącu miejscowościach. Właścicielem obiektów jest portugalski koncern Jeronimo Martins. Dużo, bo ponad 630 jest także w Polsce obiektów niemieckiej sieci Lidl. Piotr i Paweł obecnie liczy około 140 sklepów.

Autor: mp / Źródło: tvn24bis, Informacje prasowe

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości