TVN24 Biznes | Z kraju

Bank Pekao ma nowego wiceprezesa. To ustępujący prezes Taurona

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/ams
Źródło:
TVN24 Biznes
Turek o niższych ratach kredytówTVN24 BIS
wideo 2/4
TVN24 BISTurek o niższych ratach kredytów

Paweł Strączyński będzie wiceprezesem Banku Pekao. Tak zdecydowała rada nadzorcza banku. Ustępujący prezes Tauron Polska Energia obejmie nowe stanowisko w czwartek. Prezesem Tauronu był przez trzy miesiące.

Bank Pekao przekazał w komunikacie, że "3 sierpnia br. rada nadzorcza Banku Pekao S.A., po przeprowadzeniu oceny odpowiedniości, powołała Pawła Strączyńskiego na funkcję wiceprezesa Zarządu Banku". Jak dodano, Strączyński w czwartek dołączy do bieżącej, wspólnej kadencji Zarządu.

Paweł Strączyński wiceprezesem Banku Pekao

Paweł Strączyński 2 lipca złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu Tauron Polska Energia. Spółka informowała wówczas, że rezygnacja została złożona ze skutkiem na koniec 21 lipca 2021 roku. 19 lipca firma poinformowała jednak, że prezes Taurona ustąpi ze stanowiska tydzień później - 28 lipca. Ostatecznie - jak wskazano w ubiegłym tygodniu - nastąpi to z upływem 4 sierpnia.

Paweł Strączyński pełnił funkcję prezesa zarządu Tauron Polska Energia od 1 kwietnia 2021 roku.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Bank Pekao przypomniał w komunikacie, że wcześniej Strączyński był też wiceprezesem zarządu ds. Finansowych w PGE Polska Grupa Energetyczna. Pracował także w zarządach m.in.: Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja, Zower, PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa, Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Jastrzębiu-Zdroju i Polskiej Grupy Biogazowej.

Paweł Strączyńskimedia.tauron.pl

Prezesem Banku Pekao od kwietnia 2020 roku jest Leszek Skiba.

Bank Pekao

Bank Pekao, założony w 1929 roku, jest drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z ok. 230 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 5,7 mln klientów. Na pierwszym miejscu jest PKO BP.

Autor:mb/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: media.tauron.pl