Odeszła z PSL, teraz trafiła do rządu. "Doskonale wypełni rolę"

Z kraju

Morawiecki o założeniach budżetu na 2018 roktvn24bis
wideo 2/4

Andżelika Możdżanowska została sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju - poinformowano w komunikacie na stronie resortu. Była posłanka Polskiego Stronnictwa Ludowego będzie również pełnomocnikiem rządu do spraw małych i średnich przedsiębiorstw.

- W Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju podkreślamy rolę i znaczenie małych i średnich firm. Przedsiębiorczość, zwłaszcza ta najmniejsza, to niezawodny silnik naszej gospodarki. Prawie 2 miliony małych i średnich przedsiębiorstw wytwarza połowę polskiego PKB. Dlatego głos przedsiębiorców, ale też głos tych, którym dają zatrudnienie, musi być jeszcze lepiej słyszany i w rządzie, i w parlamencie. Tak widzę rolę Pełnomocnika do spraw MŚP i jestem pewien, że pani minister Andżelika Możdżanowska doskonale tę rolę wypełni - powiedział cytowany w komunikacie wicepremier Mateusz Morawiecki.

Odejście z PSL

W lipcu tego roku Angelika Możdżanowska opuściła klub parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego. Przed rezygnacją z członkostwa pełniła funkcję wiceprzewodniczącej klubu ludowców.

W wyborach parlamentarnych w 2011 roku startowała do Senatu w okręgu wyborczym numer 95 w Kaliszu jako kandydatka PSL i zdobyła mandat. W styczniu 2015 roku została sekretarzem stanu w KPRM, odpowiadała za kontakty rządu z parlamentem oraz nadzór nad pracami legislacyjnymi.

W wyborach 2015 roku zdobyła mandat poselski. W lipcu 2016 roku weszła w skład sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold, z której została odwołana we wrześniu 2017 roku.

O wiceminister

Jak poinformowało Ministerstwo Rozwoju, Andżelika Możdżanowska ukończyła studia z zakresu zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz ochrony środowiska na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Jest także absolwentką studiów doktoranckich na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych w zakresie przygotowywania i zarządzania projektami finansowanymi ze środków Unii Europejskiej w Instytucie Biznesu w Kaliszu. Jest również założycielką stowarzyszenia Po Prostu Pomagam, organizatorka akcji społecznych i charytatywnych na rzecz chorych dzieci, a także akcji krwiodawstwa na rzecz szpitali w Wielkopolsce "Kropla życia".

Autor: mb//bgr / Źródło: tvn24bis.pl, PAP

Raporty: