Rajd "Nocnych Wilków" zatrzymany, co na to Moskwa? Rosyjski ambasador będzie gościem programu "Świat"

Z kraju


Straż Graniczna odmówiła wjazdu do Polski dziesięciu rosyjskim motocyklistom z klubu „Nocne Wilki”. Czy szykuje się dyplomatyczny skandal? Gościem Jacka Stawiskiego o godz. 20:20 w programie "Świat" na antenie TVN24 Biznes i Swiat będzie ambasador Federacji Rosyjskiej w Polsce, Siergiej Andriejew.

Na przejściu granicznym w Terespolu po godz. 13 miała miejsce odprawa grupy rosyjskich motocyklistów, uczestniczących w rajdzie upamiętniającym 70. rocznicę zwycięstwa na faszyzmem.

Sukces MSZ?

Była to grupa należąca do "Nocnych Wilków", ta sama, która w niedzielę była w Katyniu.

Polskie MSZ przekazało w ostatni piątek ambasadzie Federacji Rosyjskiej w Warszawie notę dyplomatyczną z informacją o odmowie wjazdu na terytorium Polski zorganizowanej grupy motocyklistów, w której znajdowali się przedstawiciele grupy "Nocne Wilki". Zgodnie z tą decyzją postąpiła Straż Graniczna w Terespolu, która nie wpuściła do Polski nacjonalistycznego klub motocyklowego, zaprzyjaźnionego z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

- Czynności się kończą, nie przekroczą granicy polskiej, każdy indywidualnie otrzyma decyzję o odmowie wjazdu - powiedział w południe dziennikarzom rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej Dariusz Sienicki. Wyjaśnił, że "osoby te nie spełniły warunków wjazdu i pobytu na terenie RP".

Planowana trasa ich rajdu prowadzi z Moskwy przez Mińsk, Brześć, Wrocław, Brno, Bratysławę, Wiedeń, Monachium, Pragę, Torgau i Karlshorst do Berlina. Liczy 6 tys. kilometrów.

"Świat" w TVN24 Biznes i Świat od poniedziałku do piątku o 20.20.

Autor: red. / Źródło: TVN24 BiS