6 grudnia z okazji 33. Finału do sprzedaży trafią znaczki pocztowe Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Ten znaczek zawiera w sobie tajemnicę, którą robimy od 33 lat - mówił podczas prezentacji Jurek Owsiak, prezes Fundacji WOŚP. Poza tradycyjnymi do nabycia będą również kryptoznaczki.
W Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych 14 listopada odbyła się uroczysta prezentacja znaczków pocztowych WOŚP. Zostaną wyemitowane przez Pocztę Polską 6 grudnia tego roku i tego dnia trafią do obiegu.
- Po latach przerwy znów gramy z WOŚP - mówił w czwartek prezes Poczty Polskiej Sebastian Mikosz.
- Ten znaczek zawiera w sobie tajemnicę, którą robimy od 33 lat. Jesteśmy razem. Jesteśmy kolorowi, jesteśmy wiarygodni. I dziękuję bardzo, że możemy się jeszcze dzielić takimi małymi dziełami sztuki. I ludzie, piszcie listy - dodał Jurek Owsiak, prezes Fundacji WOŚP.
Znaczki tradycyjne i kryptoznaczki
Jak czytamy na stronie internetowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, znaczki WOŚP zaprojektowane przez Jerzego Owsiaka i Katarzynę Sasin powstały w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, która jest jedynym producentem znaczków obiegowych, okolicznościowych i specjalnych dla Poczty Polskiej.
W przypadku specjalnej edycji znaczka dla WOŚP moduł NFC znajdujący się w znaczku (sztywny prostokąt) powoduje, że po przyłożeniu do telefonu znaczek zaczyna świecić, a na ekranie telefonu pojawia się specjalny komunikat – np. "Jesteś właścicielem specjalnego znaczka WOŚP numer 1". Poczta Polska dodatkowo uatrakcyjni to wydanie poprzez dołączenie tokenów NFT do każdego egzemplarza.
Jak wyjaśnia WOŚP, poza tradycyjnymi, do nabycia będą również kryptoznaczki.
33. Finał WOŚP
Najbliższy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 26 stycznia 2025 roku, a jego celem będzie wsparcie leczenia dzieci chorych na nowotwory oraz inne poważne schorzenia hematologiczne.
Pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie 18 oddziałów dziecięcych, 17 hospicjów, 5 ośrodków neurochirurgii onkologicznej, 6 ośrodków chirurgii onkologicznej oraz 4 zakładów patomorfologii.
Źródło: tvn24.pl
Źródło zdjęcia głównego: PAP