Twitter zaskakuje: serca wyparły gwiazdki

Tech

ShutterstockTwitter zaskakuje. "Gwiazdki" przechodzą do historii

Nie lada zaskoczenie czekało na miliony użytkowników Twittera. We wtorek na popularnym portalu społecznościowym zamiast tradycyjnej gwiazdki pojawiło się bowiem serce. - Serce jest bardziej wyraziste, co pozwala na przekazanie szeregu emocji i łatwo łączy ludzi - tłumaczą przedstawiciele Twittera.

- Zmieniamy naszą ikonę gwiazdki przeznaczoną do ulubionych, na serca i będziemy je nazywać "lajkami". Chcemy, aby Twitter stał się łatwiejszy w użyciu oraz satysfakcjonujący, a wiemy, że w tych czasach gwiazda może być myląca, zwłaszcza dla początkujących. Możesz lubić wiele rzeczy, ale nie wszystkie z nich muszą być jednocześnie twoimi ulubionymi - czytamy w komunikacie.

Wspólny język społeczności

Jak tłumaczą przedstawiciele Twittera, "serce, w przeciwieństwie (do gwiazdy - red.), jest uniwersalnym symbolem, który rozbrzmiewa w różnych językach, kulturach i strefach czasowych. Serce jest bardziej wyraziste, co pozwala na przekazanie szeregu emocji i łatwo łączy ludzi".

W naszych badaniach okazało się, że ludziom bardzo spodobała się zaproponowana zmiana - dodają.

Serca funkcjonują na dużą skalę w Periscope (jedna z aplikacji społecznościowych, do logowania się do niej można używać konta twitterowego) i jak dodają przedstawiciele portalu społecznościowego, są zachwyceni faktem, że teraz mogą wprowadzić je także do Twittera i Vine,"co czyni je wspólnym językiem dla naszej globalnej społeczności".

Zmiany, ale nie wszędzie

Począwszy od dziś, serca zobaczymy na aplikacjach Twittera na systemach operacyjnych iOS oraz Android, na stronie twitter.com, TweetDeck oraz Twitter dla Windows 10, a także aplikacjach Vine (aplikacja mobilna i serwis społecznościowy, którego właścicielem jest Twitter) na Andoidzie oraz na stronie internetowej aplikacji.

Wkrótce "serca" będą także dostępne w aplikacji Vine w systemie iOS oraz Twitterze przeznaczonym na systemy Mac.

Zmiany wywołały niemałe poruszenie wśród użytkowników Twittera.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock