Microsoft zainwestował w nią miliardy. Teraz gra trafia na nowe konsole

Tech

Oto polskie gry, które zyskały uznanie graczy na całym świecietvn24bis.pl
wideo 2/3

Jedna z najpopularniejszych na świecie gier komputerowych "Minecraft" doczekała się wersji na konsole przenośne Nintendo New 3DS i New 2DS. Gra jest dostępna do pobrania w Japonii i Stanach Zjednoczonych. Jej premiera miała miejsce podczas konferencji Nintendo Direct.

"Minecraft" był już dostępny m.in. na komputery z systemami Windows, Linux i MacOS, a także konsole Xbox, PlayStation, Wii U, Nintendo Switch oraz Apple TV i urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Od sierpnia użytkownicy różnych urządzeń (z wyjątkiem PS4 Sony) mają możliwość wspólnej międzyplatformowej gry w "Minecrafta".

Wspólne gra

Konsole przenośne New 3DS i New 2DS są dostępne w sprzedaży od 2014 roku jako usprawniona i wyposażona w lepsze procesory wersja wydanej w 2011 konsoli przenośnej Nintendo 3DS. Gra nie jest kompatybilna ze starszymi wersjami 3DS i 2DS i w przeciwieństwie do wersji na Nintendo Switch na razie nie umożliwia rozgrywki wieloosobowej.

Opracowany przez szwedzkiego programistę Markusa Perssona i rozwinięty przez studio Mojang "Minecraft" zaczynał jako gra niezależna, jednak w krótkim czasie uzyskał sobie wielomilionowe grono odbiorców. Pod koniec 2014 roku Microsoft wykupił Mojang i prawa do "Minecrafta" za 2,5 mld dol. Do końca lutego 2017 sprzedaż gry na różnych platformach cyfrowych przekroczyła 122 mln kopii.

"Minecraft" pod względem wyników sprzedaży historycznie ustępuje jedynie różnym wersjom "Tetrisa".

Autor: MS / Źródło: PAP