Tech

Innowacyjny komputer od Intela. Możesz go schować do kieszeni

Tech

IntelIntel Computer Stick pojawi się na rynku w 2015 r., będzie kosztować odpowiednio 149 dol. za wersję z Windowsem 8.1 i 89 dol. za model z Ubuntu

W 2015 roku na rynku pojawi się komputer wielkości pendrive’a. Będzie to Intel Computer Stick, który można podłączyć np. do telewizora za pośrednictwem portu HDMI.

Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Windows 8.1 lub Ubuntu, wyposażone jest w podstawowe porty i interfejsy łączności bezprzewodowej. Jego cena - zgodnie z deklaracją producenta - ma nie przekroczyć 150 dol.

Prawdziwa innowacja

Korporacja pokazała na ostatnich targach CES wiele nowych produktów, przede wszystkim piątą generację procesorów Broadwell. Prawdziwie innowacyjnym sprzętem, który mógł zostać pominięty w zalewie nowych wersji znanych produktów jest jednak Intel Computer Stick. Urządzenie wielkości pendrive'a podłączane za pośrednictwem interfejsu HDMI pozwala zamienić dowolny ekran w komputer.

Intel Computer Stick wyposażony jest w czterordzeniowy procesor Atom, 2GB pamięci RAM oraz pełnowymiarowy port USB, a także Wi-Fi w standardzie N i Bluetooth 4.0. Posiada także gniazdo kart SD, umożliwiające rozbudowę jego pamięci - z bazowych 32GB.

Korporacja zapewnia, że komputer zaprojektowano zarówno dla konsumentów, jak i rynku biznesowego. Można za jego pośrednictwem przeglądać internet, korzystać z serwisów streamingowych, urządzenie obsługuje także bardziej zaawansowane narzędzia, jak Windows Remote Desktop. Stick zapowiada rozwój zupełnie nowego segmentu miniaturowych i stosunkowo tanich komputerów osobistych. Urządzenie pojawi się na rynku w 2015 r., będzie kosztować odpowiednio 149 dol. za wersję z Windowsem 8.1 i 89 dol. za model z Ubuntu.

Autor: tol / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Intel

Pozostałe wiadomości