Komputer zastąpi cię w samochodzie. We Frankfurcie prezentują się nowe technologie

Tech


Podczas międzynarodowego salonu samochodowego we Frankfurcie (IAA) producenci aut prezentują nie tylko najnowsze modele, ale też technologie, z których wkrótce będą mogli korzystać kierowcy.

Jednym z takich producentów jest Honda, która pokazała urządzenie osobistej mobilności UNI-CUB β. Zostało ono wyposażone w opracowany przez Hondę system kontroli równowagi oraz system wielokierunkowego koła napędowego.

Rozwiązanie to stanowi podstawę badań nad humanoidalnymi robotami, włączając w to robota ASIMO - wyjaśnia japoński koncern. "Wprowadzone przez Hondę rozwiązania umożliwiają łatwe przemieszczanie się we wszystkich kierunkach. Jadący musi jedynie nieznacznie pochylić górną część ciała w celu przemieszczenia środka ciężkości" - podkreślono w komunikacie.

Koncept urządzenia zaprezentowano po raz pierwszy w 2012 roku. Od tego czasu Honda testuje urządzenie i bada jego przydatność, współpracując z japońskim muzeum innowacji - Miraikan. Producent przypomina, że urządzenie UNI-CUB β powstało na bazie modelu UNI-CUB, którego projekt uwzględnia opinie zebrane wśród użytkowników.

I inni

Z kolei Opel pokazał nową astrę ze specjalnymi systemami multimedialnymi. Umożliwiają one rozmowę przy użyciu smartfona zarówno w systemie apple, jak i android. Producent zaprezentował też nowy system OnStar, czyli osobisty asystent kierowcy.

Nowa technologia w produkcji oponPAP/EPA

Producenci prześcigają się też w produkcji nowych technologii tankowania, w tym tankowania gazu i ładowania elektrycznych aut. Poniżej technologia od Audi - w tym od kultowego modelu R8. We Frankfurcie niemiecki producent pokazał elektryczną wersję tego auta.

Toyota przygotowała dla gości targów specjalny wirtualny test jazdy, w którym kierowca mógł uczestniczyć w wirtualnych stłuczkach.

Autor: mn/gry / Źródło: tvn24bis.pl