Uwaga na połączenia przychodzące z numeru 997

Autor:
kkow//mro
Źródło:
tvn24.pl/Niebezpiecznik
Policja o próbach oszustw "na punkt szczepień"
Policja o próbach oszustw "na punkt szczepień"KWP Poznań
wideo 2/4
KWP Poznań Policja o próbach oszustw "na punkt szczepień"

Telefoniczni oszuści dzwonią do ludzi i podszywają się pod policjantów. Jeżeli funkcjonariusze będą się chcieli z nami skontaktować, nie będą do tego używali numeru alarmowego 997.

Telefoniczni oszuści szukają coraz to nowszych sposobów, żeby okraść bądź wyłudzić dane od swojej ofiary. Jak donosi portal Niebezpiecznik – tym razem zaczęli się oni podszywać pod policjantów. 997 to numer, pod który możemy zadzwonić, gdy chcemy skontaktować się ze służbami. Należy jednak pamiętać, że gdy to funkcjonariusze chcą się do nas dodzwonić, nigdy nie korzystają z numeru 997.

ZOBACZ >> Coraz więcej wyłudzeń pieniędzy i danych. Przestępcy podszywają się pod znane instytucje

Oszustwo na policjanta – na co uważać?

Osoby podszywające się pod funkcjonariuszy i dzwoniące z numeru, który łudząco przypomina znany wszystkim telefon alarmowy, mogą starać się wyłudzić od nas dane osobowe, hasła do logowania bądź przekonywać do przelania konkretnej sumy pieniędzy. W przypadku wystąpienia podobnej sytuacji należy niezwłocznie skontaktować się ze służbami i poinformować o zaistniałym zdarzeniu. Należy również szczególnie uwrażliwić w tym aspekcie osoby starsze, które mogą bezwarunkowo zaufać osobie podającej się za policjanta.

ZOBACZ >> ING Bank Śląski ostrzega przed oszustami. Na celowniku użytkownicy platformy Vinted

Autor:kkow//mro

Źródło: tvn24.pl/Niebezpiecznik

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości