Polski ubezpieczyciel kupi akcje Orlenu. Zastrzyk gotówki do budżetu państwa

Autor:
mb/dap
Źródło:
PAP
Wicepremier Jacek Sasin o fuzji Orlenu z PGNiG
Wicepremier Jacek Sasin o fuzji Orlenu z PGNiGTVN24
wideo 2/6
TVN24Wicepremier Jacek Sasin o fuzji Orlenu z PGNiG

Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) w czwartek podpisał umowę nabycia ponad 14 milionów akcji PKN Orlen od Skarbu Państwa - poinformowano w komunikacie. Wartość transakcji przekroczy 750 milionów złotych.

Zarząd PZU podał, że zgodnie z postanowieniami umowy cena za akcje będzie równa iloczynowi ich liczby i ceny jednej akcji "zgodnie z kursem zamknięcia notowań akcji PKN Orlen SA na rynku podstawowym Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w dniu zawarcia umowy".

Na czwartkowym zamknięciu notowań akcje PKN Orlen wyceniane były na 53,4 zł, co oznacza, że wartość transakcji wyniesie ponad 756,2 mln zł.

Notowania akcji PKN Orlen w czwartekstooq.pl

PZU kupi akcje Orlenu

Jak poinformowano, sprzedaż akcji zostanie dokonana w drodze transakcji pakietowej nie później niż w pierwszym dniu roboczym po podpisaniu umowy, a rozliczenie transakcji pakietowej nastąpi nie później niż w pierwszym dniu roboczym po złożeniu zleceń odpowiednio sprzedaży i kupna akcji przez obie strony transakcji.

Skarb Państwa miał do tej pory 223 414 424 akcje PKN Orlen, stanowiące 35,66 proc. udziałów w kapitale podstawowym tej spółki.

Zaślepka materiału TVN24GO
(Nie)bezpieczna fuzja. Reportaż magazynu "Czarno na białym"
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Orlen/materiały prasowe

Pozostałe wiadomości