Internetowi giganci pokazali wyniki. Przebiły oczekiwania, akcje wystrzeliły

Rynki


Wyniki internetowej sieci Amazon w trzecim kwartale zdecydowanie przebiły oczekiwania rynku, co spowodowało ponad 6-procentową zwyżkę kursu akcji tej spółki w handlu posesyjnym. Dobrymi wynikami pochwalił się również Alphabet, spółka-matka Google.

Przychody Amazon w trzecim kwartale wyniosły 43,7 mld dol. wobec konsensusu na poziomie 42,14 mld dol. Zysk na akcję tej spółki sięgnął 52 centów wobec oczekiwanych 3 centów na akcję. Przed rokiem zysk na akcję również wyniósł 52 centy. W reakcji na lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne akcje Amazon w handlu posesyjnym zyskiwały ponad 7 procent.

Lepiej niż przed rokiem

Tymczasem, skorygowany zysk netto na akcję Alphabet, właściciela internetowego giganta Google, wyniósł w trzecim kwartale 9,57 dol. Okazał się on większy niż oczekiwania analityków, którzy szacowali go na 8,33 dol. na akcję. Przychody Alphabet w poprzednim kwartale sięgnęły 27,77 mld dol. wobec oczekiwań na poziomie 27,2 mld dol. Wyniki spółki są lepsze nie tylko od konsensusu, ale również od wyników sprzed roku, kiedy Alphabet miał 7,25 dol. zysku netto na akcję oraz 22,45 mld dol. przychodów. W reakcji na wyniki akcje Alphabet w handlu posesyjnym zyskiwały ponad 4 procent.

Notowania akcji Alphabet w ostatnich trzech dniachstooq.pl

Autor: mb / Źródło: PAP