Nawet 2500 złotych dla pracowników sklepów

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Adam Niedzielski o obostrzeniach w sklepachTVN24
wideo 2/5
TVN24Adam Niedzielski o obostrzeniach w sklepach

Kaufland oraz Netto poinformowały o dodatkach przyznanych dla pracowników w związku z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi. Z kolei Biedronka przyspieszyła wypłatę nagród specjalnych za 2020 rok. Przedstawiciele sieci handlowych zwrócili uwagę na trudny czas w jakim pracownicy wykonują swoje obowiązki, co ma związek z trwającą epidemią COVID-19.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Biuro prasowe sieci Biedronka poinformowało, że do końca marca ponad 50 tys. pracowników sklepów i centrów dystrybucyjnych sieci otrzyma nagrodę specjalną za 2020 rok w wysokości 2500 zł. Jak wskazano, będzie ona wyższa o 200 zł niż w ubiegłym roku.

"Wszystkie nagrody zostaną wypłacone na konta pracowników jeszcze w marcu, a więc o miesiąc wcześniej niż w poprzednich latach, by ułatwić pracownikom przygotowanie się do Świąt Wielkanocnych" - czytamy w komunikacie.

Będą jednak warunki. Przedstawiciele Biedronki wyjaśnili, że do otrzymania nagrody uprawnieni są pracownicy, którzy rozpoczęli świadczenie pracy na rzecz sieci na podstawie umowy o pracę nie później niż 1 marca 2020 roku i byli zatrudnieni w dniu 1 marca 2021 roku. Dodatkowo wszystkie ich nieobecności w roku 2020 nie mogą przekroczyć 180 dni. "Osoby zatrudnione w niepełnym wymiarze, które spełniły warunki przyznania nagrody, otrzymają kwotę proporcjonalną do wymiaru etatu" - dodano.

Premie świąteczne dla pracowników sklepów

Dodatki z okazji Wielkanocy zaplanowano także w sieci Kaufland. Personel sprzedaży oraz logistyki będzie mógł liczyć na bony, których wartość wyniesie maksymalnie 500 zł. "To prawie dwukrotnie więcej niż maksymalna wartość dotychczas przyznawanych bonów" - poinformowało biuro prasowe.

Oprócz tego - jak wskazano - w okresie od 29 marca do 30 kwietnia 2021 roku pracownicy mogą otrzymać zwiększony dodatek motywacyjny, którego łączna wartość wyniesie maksymalnie 700 zł. Przedstawiciele sieci nie podali kryteriów przyznawania dodatku. Przypomniano jednak, że na początku wybuchu pandemii COVID-19 w Polsce "sieć wypłaciła również pracownikom dodatkową premię motywacyjną, aby docenić osoby, które pomimo trudnych warunków sumiennie wypełniały swoje obowiązki".

Z kolei firma Netto przygotowała doładowania świąteczne do kart Sodexo dla pracowników. Doładowania mają średnią wartość 400 zł. Najniższe opiewają na kwotę 250 zł, a najwyższe – 600 zł. Przy ustalaniu tej kwoty były brane pod uwagę m.in. wynagrodzenie pracowników i ich staż pracy.

"Łączna wartość doładowań przygotowanych dla naszych pracowników sięga ok. 2,2 mln złotych. Ze względu na panującą pandemię zdecydowaliśmy się zwiększyć wcześniejszą kwotę o 0,7 mln złotych, by jeszcze mocniej wesprzeć naszych pracowników, a także podziękować im za ich wysiłki w tym trudnym czasie" - wskazała Mariola Skolimowska z biura prasowego Netto.

Zgodnie z przekazanymi nam informacjami dodatki świąteczne trafiły już na konta pracowników i otrzymało je łącznie blisko 5,5 tys. osób.

Wcześniej informowaliśmy o premiach dla pracowników Lidla, Carrefoura i Auchan w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi

PAP/Maciej Zieliński

Autor:mb/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: