Przerwa w dostępie do usługi dla podatników. Zaplanowano prace serwisowe

Autor:
kris/ToL
Źródło:
PAP, TVN24 Biznes
PIT 2022. Marek Kolibski o rozliczeniu za pomocą usługi Twój e-PIT
PIT 2022. Marek Kolibski o rozliczeniu za pomocą usługi Twój e-PITTVN24 BiS
wideo 2/4
TVN24 BiSPIT 2022. Marek Kolibski o rozliczeniu za pomocą usługi Twój e-PIT

Usługa Twój e-PIT będzie nieczynna od 3 do 14 lutego - poinformowała Krajowa Administracja Skarbowa. Jak wynika z informacji KAS, powodem są przygotowania do rozliczenia podatku za 2022 r.

- Od 3 do 14 lutego bieżącego roku będą prowadzone prace serwisowe w usłudze Twój e-PIT w związku z przygotowaniem zeznań podatkowych za 2022 rok. Zapraszamy ponownie do usługi 15 lutego - przekazał Polskiej Agencji Prasowej rzecznik prasowy Szefa Krajowej Administracji Skarbowej Justyna Pasieczyńska.

Dodała, że pozostałe usługi w serwisie e-Urząd Skarbowy są dostępne.

W ramach usługi Twój e-PIT oferowane jest wstępnie wypełnione przez podatnika rozliczenie roczne podatku za 2022 r. Zeznanie podatkowe za rok ubiegły należy złożyć do 2 maja 2023 r.

"Twój e-PIT" - nowy wzór formularza

Jeszcze w styczniu resort finansów wyjaśniał, że w usłudze "Twój e-PIT" od 15 lutego "będą udostępnione zeznania podatkowe za 2022 rok: PIT-37, PIT-38, PIT-28, PIT-36, oświadczenie PIT-OP, PIT-DZ.

Jak podało MF, PIT-37 i PIT-38 to "najczęściej wypełniane zeznania". Zwróciło też uwagę, że rozliczenie PIT-28 i PIT-36 są "z wyłączeniem przychodów z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej". Z kolei oświadczenie PIT-OP to "oświadczenie o przekazaniu lub wycofaniu zgody na przekazanie części podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego".

"Nowością w 2023 r. będzie PIT-DZ: informacja o danych dzieci uprawniających do ulgi dla rodzin 4+" - napisał resort. Będzie on zawierał informacje o dzieciach, które są uprawnione do skorzystania z niektórych ulg. Druk ten zastosujemy po raz pierwszy przy rocznych rozliczeniach PIT za 2022 rok. Ulga polega na zwolnieniu od podatku dochodowego od osób fizycznych niektórych przychodów podatników, którzy w roku podatkowym wychowywali co najmniej czworo dzieci. Ulga obowiązuje od 1 stycznia 2022 r. i ma zastosowanie do dochodów uzyskanych od tego dnia. Zwolnieniu podlega kwota przychodu nieprzekraczająca 85 528 zł w roku podatkowym u każdego z rodziców lub opiekunów prawnych

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/ToL

Źródło: PAP, TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości