"Wypłać wcześniej gotówkę". W weekend utrudnienia w dziewięciu bankach

Pieniądze

Pięć opłat bankowych, o których możesz nie wiedziećtvn24bis.pl
wideo 2/3

Brak możliwości zapłaty kartą, wypłaty gotówki z bankomatu, czy brak dostępu do bankowości internetowej. To utrudnienia, które w najbliższy weekend czekają na klientów niektórych banków.

BZ WBK

Przedstawiciele banku na swojej stronie poinformowali, że w piątek w godzinach 22.30-23.59 niedostępny będzie BLIK oraz przelewy natychmiastowe: BlueCash, Express Elixir i Przelew24.

W sobotę w godzinach 0.00-12.00 klienci nie będą zaś mogli korzystać z bankowości internetowej i mobilnej.

"Przelewy zlecone w piątek w godzinach 22.30-23.59 wyślemy do realizacji w sobotę po godzinie 12.00" - czytamy w komunikacie.

mBank

W nocy z soboty na niedzielę klienci nie skorzystają z usług bank. Powodem jest odświeżanie serwisu transakcyjnego.

W efekcie, w nocy z soboty na niedzielę w godzinach 2.00-7:30 klienci nie zapłacą kartą, nie wypłacą gotówki z bankomatu oraz nie skorzystają z wpłatomatu.

W godzinach 1.30-10.30 nie złożą wniosku, a pomiędzy 2.00-10.00 nie skorzystają z aplikacji mobilnej oraz nie zalogują się na swoje konto w internecie.

To jednak nie koniec. Dzwoniąc na mLinię oraz kontaktując się za pośrednictwem Eksperta online klienci uzyskają informacje o ofercie banku, jednak nie zrealizują operacji.

ING Bank Śląski

W nocy z soboty na niedzielę w godzinach 0.00-6.00 zostaną przeprowadzone prace modernizacyjne. W tym czasie wystąpią utrudnienia w korzystaniu z: bankomatów i wpłatomatów, płatności BLIK, a także aplikacji na telefon Moje ING mobile. Ponadto niedostępne pozostaną systemy: ING Business oraz jego wersja mobilna, ING CardsOnLine, rozliczeń płatności natychmiastowych Express Elixir. Jak poinformowano w komunikacie, mogą też wystąpić problemy z płatnościami kartą, a także z aktywacją kart i nadawaniem PIN-u.

"Jeśli planujesz ważne przelewy lub wypłatę gotówki, nie zostawiaj tego na weekend. Jeśli masz plany na weekend, wypłać wcześniej gotówkę" - radzą przedstawiciele banku.

Raiffeisen Polbank

W niedziele w godzinach 4.00-4.30 planowane są prace techniczne dla usługi 3D-Secure. W tym czasie mogą występować problemy z realizacją transakcji kartami w sklepach internetowych, które wymagają autoryzacji hasłem 3D-Secure.

3D-Secure jest dodatkowym zabezpieczeniem transakcji dokonywanych bez fizycznego użycia karty polegającym na potwierdzaniu transakcji internetowych jednorazowym hasłem SMS przesyłanym na telefon komórkowy.

Idea Bank

W niedzielę od godziny 0.00 do godziny 10.00 bankowość elektroniczna Idea Bank będzie niedostępna.

Euro Bank

W nocy z piątku na sobotę, w godzinach 23.35-2.00, będą trwały prace modernizacyjne. W tym czasie niemożliwe będzie korzystanie z serwisu eurobank online oraz aplikacji mobilnej.

Nest Bank

W najbliższą niedzielę niedostępna będzie infolinia banku.

Toyota Bank

W sobotę w godzinach 10.00-12.00 i w niedzielę w godzinach 18.00-21.00 odbędą się prace konserwacyjne.

W tym czasie mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w autoryzacji kart płatniczych oraz w dostępie do systemu bankowości elektronicznej, automatycznego serwisu telefonicznego i usługi tak zwanych szybkich płatności.

Orange Finanse

Utrudnienia czekają także klientów Orange Finanse, któremu produkty bankowe dostarcza mBank. Dlatego z powodu odświeżania serwisu transakcyjnego w nocy z soboty na niedzielę w godzinach 2.00-7.30 klienci nie zapłacą kartą, nie wypłacą gotówki z bankomatu oraz nie skorzystają z wpłatomatu.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock