Utrudnienia w dziesięciu bankach. Lepiej weź gotówkę

Pieniądze

Dwie opłaty za kartę kredytowąTVN24 BiS
wideo 2/4

Brak możliwości płatności kartą, brak dostępu do bankomatów oraz bankowości internetowej - to utrudnienia, które czekają klientów kilku banków. Powodem są zaplanowane w najbliższych dniach prace serwisowe.

BGŻ BNP Paribas

Na stronie BGŻ BNP Paribas poinformowano o przerwie w dostępie do Sigma Online. System będzie niedostępny od piątku od godziny 14:00 do soboty do godziny 5:00.

Za pośrednictwem Sigma Online można aktywować lub zastrzec kartę kredytową, pobierać wyciągi z ostatnich 6 miesięcy oraz przeglądać historię transakcji. Ponadto, można przelewać dostępne środki z karty kredytowej na rachunek bankowy.

Euro Bank

Na utrudnienia muszą przygotować się również klienci Euro Banku. Wszystko z powodu prac modernizacyjnych, które zostaną przeprowadzone w nocy z piątku na sobotę, w godzinach 23:35 - 03:00.

W tym czasie niemożliwe będzie korzystanie z serwisu eurobank online oraz aplikacji mobilnej.

PKO BP

Prace informatyczne zaplanowano także w PKO BP. W efekcie, w sobotę od 1:00 do 6:00 nie będzie działała zakładka karty, w niedzielę w godzinach 3:00 - 04:00 nie będzie zaś możliwe korzystanie z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes oraz z płatności w sklepach internetowych "Płacę z iPKO" i "Płacę z IKO".

Jak poinformowano w komunikacie, w czasie trwania przerwy transakcje dokonywane przy pomocy aplikacji IKO połączonej z kontem osobistym w PKO Banku Polskim zostaną ograniczone do wypłat z bankomatów oraz płatności w sklepach stacjonarnych. Jednocześnie zapewniono, że wszystkie karty płatnicze PKO Banku Polskiego będą obsługiwane bez zakłóceń, zarówno w zakresie płatności w sklepach, jak i wypłat z bankomatów.

Credit Agricole

Długą przerwę w dostępie do usług zaplanowano również w Credit Agricole. W sobotę od godziny 21:00 do godziny 12:00 w niedzielę wyłączone będą serwisy bankowości elektronicznej.

W szczególności niedostępne będą serwisy CA24 (internetowy, mobilny, tekstowy), automatyczny serwis telefoniczny IVR, płatności internetowe "Przelew online". Nie będzie więc na przykład można zalogować się na swoje konto w e-banku, aplikacji mobilnej, zapłacić za zakupy przelewem online w sklepie internetowym.

Nie będzie możliwe również otrzymywanie powiadomień SMS o wykonanej transakcji kartą czy odpowiedzi na wysłane zapytanie o saldo. Serwis telefoniczny CA24 będzie dostępny wyłącznie w zakresie zastrzegania kart - poza zastrzeżeniem karty, nie będzie możliwe wykonanie żadnej innej operacji w tym serwisie.

"Uprzejmie prosimy o wykonanie planowanych płatności i przelewów we wcześniejszym terminie" - radzi bank, jednocześnie zapewniając, że nie przewiduje się występowania utrudnień w korzystaniu z kart płatniczych w sklepach i punktach usługowych, a także przy wypłacie gotówki z bankomatów. "Wpłaty dokonane na rachunek za pośrednictwem wpłatomatów zostaną zaksięgowanie w niedzielę po godzinie 12" - dodano.

Nest Bank

To jednak nie koniec utrudnień. Jak poinformował Nest Bank, w związku z planowanymi pracami modernizacyjnymi od godziny 22:00 w sobotę do godziny 03:30 w dniu niedzielę mogą wystąpić czasowe utrudnienia w dostępie do konta.

Niedostępne będą płatności za zakupy internetowe z wykorzystaniem NestPrzelewu oraz nie będzie możliwości realizacji przelewów natychmiastowych. Ponadto, bankowość internetowa i aplikacja mobilna będą działały w trybie przyjmowania zleceń, oznacza to, że dyspozycje zostaną przekazane do realizacji dopiero po zakończeniu prac.

W tym czasie nie będzie można również otworzyć nowego konta, ani złożyć wniosku o kredyt, ani o wydanie karty.

BZ WBK

Prace konserwacyjne zostaną przeprowadzone także w BZ WBK. W efekcie, transakcje złożone w niedzielę w godzinach 0:00 - 6:00 zostaną zrealizowane po zakończeniu prac.

Dodatkowo, kliencie nie będą mogli w tym czasie płacić za zakupy w sklepach internetowych oraz korzystać z systemu płatności BLIK.

ING Bank Śląski

Prace serwisowe w nocy z soboty na niedzielę w godzinach 0:00 - 5:00 zostaną także przeprowadzone w ING Banku Śląskim. W trakcie prowadzonych prac niedostępne będą urządzenia gotówkowe zlokalizowane w placówkach: bankomaty i wpłatomaty oraz opłatomaty.

Bank Millennium

Na utrudnienia muszą przygotować się także klienci Banku Millennium. Jak poinformowano, w związku z pracami nad usprawnieniem systemu, Millenet, aplikacja mobilna, płatności BLIK oraz internetowe, wpłaty i wypłaty kartami będą niedostępne w niedzielę w godzinach 1:00 - 4:00.

Volkswagen Bank

O zaplanowanych pracach technicznych poinformował Volkswagen Bank. Zostaną one przeprowadzone w niedzielę od godziny 8:00 do godziny 12:00. W związku z tym w podanych godzinach dostęp do rachunków przez internet i telefon może być utrudniony.

Przedstawiciele banku proszą o wcześniejszą realizację planowanych operacji.

mBank

Nie w weekend, ale w środę we wczesnych godzinach porannych prace modernizacyjne zostaną przeprowadzone w mBanku. Dlatego w godzinach 04:00 - 05:15 klienci nie zapłacą kartą, nie wypłacą gotówki z bankomatu oraz nie skorzystają z wpłatomatu z użyciem karty.

Dostępna będzie jednak usługa BLIK. Według zapewnień banku, prace nie mają wpływu na dostęp do serwisu transakcyjnego czy aplikacji mobilnej.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock